Copy
10 božích nápadů, jak vyčistit cokoliv

Je fakt, že mnoho čistících prostředků způsobuje víc škod než užitku. Je celkem nemožné nepoužít žádnou chemikálii. Můžeme se ale pokusit o jejich snížení a omezení. Tady jsou některé triky a tipy jak vyčistit cokoliv, které vám pomohou v čištění celé domácnosti.

Tipy a triky jak vyčistit cokoliv

Koupelna

jak vyčistit cokoliv

Foto:  fanpage

Budete potřebovat peroxid vodíku, tekuté mýdlo a sklenici vody. Vytvořte čistící směs a pomocí houbičky a směsi vyčistěte, co potřebujete. Po deseti minutách by se měly nečistoty rozpustit. Proces můžete opakovat ještě jednou a povrch poté omyjte vodou.

Plynový sporák

jak vyčistit cokoliv

Foto:  liveinternet

Zažloutlý sporák se nehodí do čisté kuchyně a proto se pokusíme ho vyčistit.  Potřebujete amoniak a starý kartáč. Otřete vše, co potřebujete vyčistit a nezapomeňte si vzít na čištění rukavice pro ochranu pokožky.

Kuchyňská digestoř

jak vyčistit cokoliv

Foto: newsmir

Budete potřebovat sodu do pečení a amoniak. Přiveďte vodu k varu a přidejte veškeré složky. Začněte čistit pomocí houbičky, nečistoty se začnou okamžitě rozpouštět. Pokud potřebujete odstranit velkou špínu, proces opakujte. Rozhodně u čištění větrejte kvůli silnému zápachu amoniaku.

Matrace

jak vyčistit cokoliv

Foto: liveinternet

Smíchejte 8 mililitrů peroxidu vodíku, 3 lžíci sody na pečení a kapku tekutého mýdla. Neřeďte vodou a rovnou naneste na skvrnu, kterou potřebujete vyčistit. Nechte působit 5-10 minut a poté zbytek směsi buď vysušte fénem nebo si pomozte vysavačem.

Trouba

jak vyčistit cokoliv

Foto: bimg

Potřebujete pouze čpavek neboli amoniak. Vložte ho do trouby a nechte ho ve vypnuté troubě přes noc. Tuk a nečistoty se budou dobře odstraňovat. Jedinou nevýhodou je zápach, nezapomeňte pracovat s rukavicemi a otevřenými okny.

Konvice

jak vyčistit cokoliv

Foto: ateakettle

Vaší jedinou pomůckou bude ocet. Naplňte nádobu do třičtvrtě vodou smíchanou s octem. Dejte vodu vařit a poté koncivi dobře omyjte.

Nádobí

jak vyčistit cokoliv

Foto: pinterest

Smíchejte citron a prášek do pečiva a touto směsí umyjte nádobí, na kterém je dlouhodobě špína. Jak jednoduché a účinné.

Toaleta

jak vyčistit cokoliv

Foto: irecommend

Jediné co potřebujete, je ocet a nebo dobře funguje Coca Cola. Nalijte potřebné množství do mísy a nechte působit přes noc. Ráno se těšte na čistou bílou toaletu.

Sedačka

jak vyčistit cokoliv

Foto: eastdesign

Připravte si houbu, isopropylalkohol a prášek do pečiva. Na houbičku naneste směs obou složek a drhněte a drhněte.

Lednice

jak vyčistit cokoliv

Foto: purezza

Potřebujete prášek do pečiva a vařící vodu, do které prášek přimíchejte. Touto směsí otřete vnitřek lednice a pokud se potřebujete zbavit zápachu, vložte do lednice dvě půlky citrónu, zápach absorbují.

Líbí se vám náš návod jak vyčistit cokoliv?