Copy

V téměř každé domácnosti můžete dnes vidět spreje a osvěžovače vzduchu v různých provedeních. Málokdo však ví, že tyto nenápadné doplňky mohou mít nepříznivý vliv na vaše zdraví, zejména pokud jste jim vystaveni po dlouhou dobu. Kromě dýchacích potíží často způsobují nepříjemné bolesti hlavy a mohou také podporovat alergie a další nepohodlí.

Za lahodnou vůní stojí mnoho toxických chemikálií, jako je fenol, formaldehyd a ftaláty. V interiéru všechny tyto látky snadno pronikají tělem přes plíce a dokonce i přes naši kůži.

Abychom vás ochránili od toxických látek, můžete si vytvořit přírodní vůni, která nic nestojí, její výroba zabere několik minut a naplní váš byt příjemnou vůní, která rozhodně neublíží vaší hlavě.

Kromě naplnění interiéru bytu nebo automobilu vůní pomůže tato vůně také neutralizovat různé nepříjemné pachy a chránit oblečení před můry. A co je nejdůležitější – nepoškodí vaše zdraví!

Jak připravit domácí osvěžovač vzduchu

Základem je obyčejná levná soda, která má schopnost absorbovat pachy a udržovat svou oblíbenou vůni, která po dlouhou dobu nezmizí.

potřebujeme:

  • 1-2 malé sklenice s víčky
  • jedlou sodu
  • éterický olej nebo směs různých éterických olejů – vyberte takové, které máte rádi

Jak na to ?

Na spodní část nádoby se nasype centimetrová vrstva sody na pečení.

Přidejte 7-12 kapek éterického oleje.

Nádobu pevně uzavřete víkem nebo kouskem fólie a obsah důkladně protřepejte.

Ve víku vytvořte několik malých děr, například hřebíkem a kladivem.

Je připravena fantastická vůně do interiéru ze sody a éterického oleje!

Nelze uzavřít nádobu víkem, ale umístit tealight na dno nádoby. Svíčka zahřívá vzduch v nádobě a způsobuje intenzivnější aroma.

Provoňte si domů pomocí obyčejné kávy

Máte rádi vůni kávy? Díky kávové vůni se váš byt stane ještě příjemnějším a naplní jej neuvěřitelně lahodnou kávovou vůní.

Tímto způsobem můžete doslova cítite doma během několika minut. K tomu přesypte kávová zrna na talíř nebo otevřete ozdobné misky a rozložte je po celém domě.