Copy

Většina z nás se ráda obklopuje pokojovými rostlinami. Je to kousek přírody v našich domovech. Většina z nich je nenáročná, ale i přesto se o ně musíme patřičně starat, aby nám mohly dál dělat radost.

Dnes Vám proto ukážeme pár užitečných tipů, jak rostlinky udržet v plném rozkvětu díky surovinám, které máte běžně doma. Rozhodně musíte tato přírodní hnojiva vyzkoušet. Nebudete litovat a kytky Vám budou dělat jen samou radost. Uvidíte!

Postup

  1. Kávová sedlina půdu krásně prokypří a provzdušní.
  2. Studený odvar z brambor, kterým budete květiny zalévat, rostliny báječně vyživí. Je to díky škrobu.
  3. Voda z akvária obsahuje velké množství látek, které stimulují růst rostlin. Má neutrální pH. Používejte ji však pouze na jaře a na začátku léta.
  4. Vaříte li rýži, pohanku, či jiné obiloviny, vodu nikdy nevylévejte. Taková voda obsahuje křemík, železo, hořčík, fosfor. Rostliny pak kvetou a rostou ještě lépe.
  5. Slupka cibule obsahuje velmi účinnou složku, která ničí patogenní mikroflóru. Odvar z cibule pomáhá ničit mšice a jiné parazity. Na odvar Vám bude stačit 6 lžic cibulových slupek a 2 l teplé vody. Povařte, přiklopte pokličkou a nechte 2 dny odstát. Poté použijte.

Sdílejte tyhle geniální triky na účinná přírodní hnojiva i s Vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají! 

zdroj: bidista.com