Copy

Orchidej je překrásná rostlina. Symbolizuje něžnost, i romantiku. Orchidej ale také umí být velmi rozmarná. Abyste nepatřili k těm, kterým orchideje chřadnou, ukážeme Vám v dnešním článku fantastické tipy, díky kterým Vaše orchidej pokvete celý rok, a záplava květů bude nekonečná.

Přečtěte si naše tipy, jsou geniální. Když se jimi budete řídit, Vaší orchideji se skvěle povede, a výsledek Vás mile překvapí.

Tipy na pěstovaní orchidejí

  1. Pokud jste začátečníci, je dobré si o orchidejích něco přečíst a zjistit.
  2. Pro orchideje jsou vhodná západní, nebo východní okna. Orchideje sice milují světlo, ale nikdy je nedávejte na přímé sluneční paprsky.
  3. I když jsou orchideje tropickými rostlinami, přílišnou vlhkost nemilují. Orchidej zavlažujte jednou týdně, a to vodou o pokojové teplotě.
  4. Všechny orchideje potřebují vysokou koncentraci hnojiva v půdě. Před zavlažováním však hnojivo musí být zcela rozpuštěno.
  5. Při přesazování buďte opatrní, protože pro rostlinu je to velký stres. Přesazujte orchideje pouze jednou za dva roky, a při přesazování buďte opatrní, abyste nepoškodili kořeny. Odstraňujte jen měkké a uhnilé části.
  6. Aby orchidej kvetla, musíte udržovat určitý teplotní režim. V noci by měla teplota klesnout na 15-18 ° C a během dne by měla být o 4-5 ° C vyšší.
  7. Stonky orchideje nikdy neodstříhávejte celé, jako u ostatních rostlin. Tyto stříhejte pouze do poloviny.

Sdílejte tenhle geniální triky na pěstovaní orchidejí i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info