Copy

Alobal většina lidí používá jenom k tomu, že do něho zabalí hotový pokrm, aby mohl být delší dobu uchován. Aby si zachoval trvanlivost, čerstvost, ale také teplotu. Toto klasické použití alobalu jistě znáte. Víte však, že jsou i jiné možnosti, jak se dá použít? Na ty hlavní se podíváme společně.

Pomocník při přípravě jídla

V alobalu můžete mnoho potravin tepelně upravovat. Stačí, když je do alobalu zabalíte a potom je dáte třeba do trouby. Nebo klidně ven do ohně. Tato metoda se hodí třeba pro skvělé pečení brambor, nebo i pro pečení červené řepy. Klidně tak můžete ale i připravovat maso, nebo jakékoliv jiné potraviny.

Alternativní poklice

Nemáte po ruce poklici? Třeba na váš hrnec, nebo na vaši zapékací mísu, nebo pekáč? Není důvod propadat panice. Pokud máte alobal, vystačíte si s ním. Když se má něco tepelně upravovat přiklopené nebo pod pokličkou, pomůže vám hliníková folie lépe než cokoliv jiného. Navíc do ní můžete udělat pár děr a tím optimalizovat potřebný odvod tepla, což u klasických poklic zkrátka a jednoduše není možné.

Hodí se také při praní

I když se to nezdá, tak alobal využijete také při praní. Jak na to? Pokaždé když se rozhodnete prát, tak vezměte kus alobalu, udělejte z něho kuličku a tu potom vhoďte k vašemu prádlu. A proč to udělat? Odpověď je celkem jednoduchá. Díky tomu dáte sbohem nepříjemné statické elektřině, která se může ve vaší pračce během praní tvořit. Oblečení vám nejenom nedá ránu, ale ani se na něj nebudou lepit nečistoty.

Na výrobu vykrajovátek

Další možností jak využít alobal, je výroba vykrajovátek. Pokud pečete cukroví nebo perníčky, můžete si z něho vyrobit ten tvar, jaký chcete. Stačí jenom alobal několikrát přehnout a potom vytvarovat tak, jak potřebujete. Běžné těsto s ním skvěle vykrájíte na požadované motivy. Jednoduché, rychlé a také velmi kreativní využití, souhlasíte?