Copy

Velmi často se stává, že v baleních od nových bot, kabelky, elektroniky a koženého zboží je uvnitř malý sáček, se kterým vlastně nevíme co dělat.

Jsou to absorbéry vlhkosti.

Patří mezi chemické osušovací prostředky, které jsou složeny převážně z oxidu křemičitého (odtud název „silikagel“).

Jejich úkolem, jak již název napovídá, je chránit novou výrobek před škodlivými účinky vlhkosti. Nicméně, absorbéry mohou mít i další využití, často velmi užitečné. Podívejte se!

1. Váš telefon náhodou spadl do vody? Jen vyjměte SIM kartu a vložte jí do sáčky po silikagelu. Absorbuje veškerou vlhkost

.2. Pokud máte po výletě vlhké oblečení a musíte je nechat na nějakou dobu v tašce, máme řešení. Dejte dovnitř několik sáčků absorbéru vlhkosti. Zbavíte se nepříjemného zápachu.

3. Podobný problém jako cestovatelé mají fyzicky aktivní osoby.

Bohužel naše sportovní taška nebo šatní skříňka vydává nepříjemný zápach. A přece stačí dát dovnitř několik sáčků s absorbérem vlhkosti!

.4. Silikagel se také hodí milovníkům fotografování. Objektiv kamery je vystaven extrémní změně teplot, např. během jeho přenášení z horké pláže do auta s zapnutou klimatizací, čímž se snižuje jeho účinnost. Stačí vložit několik sáčků s absorbérem do tašky, ve které držíte fotoaparát.

A v případě kontaktu s vodou se Vám opět hodí.

5. Pokud milujete zahradu, znáte určitě problém s úschovou semen v zimě. Semena musí zůstat suché. A jak toho dosáhnout? Prostě ji vložte do sáčku s několika absorbéry.

.6. další samozřejmost: rychleji usušíš květiny, pokud je zabalíš do balení po silikagelu.

7. Jak uschovávat fotografie? Samozřejmě je nechat v albu sáčky po silikagelu.

.8. Použití absorbéru chrání stříbro před zničením! Zanechte pár sáčků v místě, kde máte své šperky nebo stříbro.

9. Použitím absorbéru můžete ušetřit peníze na nové holící strojky. Žiletky, z důvodu neustálého styku s vodou, rychle reznou. Stačí vložit malý sáček s absorbérem do balení s holícími strojky

10.Vadí vám zamlžená okna v autě? Jako všem. Položte na přístrojové desce několik kouzelných sáčků s absorbérem.

Je pravda, že tyto rady jsou velmi praktické? A na samotný konec zajímavost. Pokud tyto sáčky namočíte , stačí je dát do trouby nastavené na 120-150 stupňů Celsia. A opět budou působit