Copy

Moli dokáží v našem šatníku nadělat pěknou paseku. Jejich touha po textiliích může způsobit, že náš oblíbený svetr skončí s takovým počtem děr, že jej můžeme akorát tak vyhodit do odpadkového koše. Ale i na otravné moly existuje několik přírodních receptů, jak je zneškodnit, aby nám nadále neničili drahé nebo oblíbené kousky oblečení.

Bylinné sáčky

Možná se jedná o staromódní zvyk, ale pořád dobře funguje. Vložte sušenou levanduli do perforovaného sáčku a zavěste mezi oblečení. Síla bylin udrží moly daleko od skříně.

Esenciální oleje

Vytvořte si malý polštářek a namočte jej do levandulového, borového, cedrového nebo čajovníkového esenciálního oleje a vložte mezi oděvy.

Voňavá mýdla

Moly můžete také vystrnadit pomocí mýdel. Drobný hmyz se k mýdlům ani nepřiblíží.

Sušená citrusová kůra

Nechte usušit kůru z mandarinek, citrónů a pomerančů a nakrájejte na malé kostičky. Vložte do malého plátěného sáčku a zavěste mezi oblečení. Každý měsíc obměňujte.

Tabák

Vložte hrst tabáku do perforovaného sáčku a zavěste mezi šaty. Moli nesnáší tabákovou vůni, takže se budou držet dostatečně daleko od vaší skříně.

Borovice a kaštanové dřevo

Vložte pytlík se suchou borovicí, kaštanem nebo červených cedrovým dřevem do skříně a vůně lesa zažene nepříjemné moly co nejdále.

Amoniak

Vyndejte veškeré oblečení ze skříně a celý vnitřek vytřete amoniakem. Vůně se rychle vypařuje společně s moly.

Obrázky: Freepik