Copy
Domácí aviváž

Máte rádi vůni vypraného prádla? Aby ne! Vždyť se stačí projít okolo sušáku a alespoň trochu ji cítit. Většinou se za touto vůní skrývají vcelku drahé aviváže a prostředky nejrůznějšího původu. Aviváž si lze přitom bez problémů vyrobit i doma svépomocí. Možná se budete divit, o jak triviální záležitost se v podstatě jedná.

JEN NĚKOLIK MÁLO PŘÍSAD

Velkou výhodou tohoto způsobu výroby domácí aviváže je fakt, že nebudete potřebovat nijak moc věcí. Připravíte si pouze:

  • 2,5 l vody,
  • voňavé tuhé mýdlo o hmotnosti 90 g,
  • 50 ml octa.
Tuhé mýdlo

Zdroj obrázku: youtube kanál Vida de Casados

JEDNODUCHÝ POSTUP

Nejprve je zapotřebí nastrouhat mýdlo a nasypat ho do hrnce. Mýdlo se zalije 1 litrem vody a postupně vaří tak, aby hmota zhoustla. Poté se směs nechá vychladnout cca 3 hodiny a následně se vše rozmíchá mixérem. Krémová směs se pak vrátí opět do hrnce. Přidá se zbytek vody, tedy 1,5 litru, a 50 ml octa. Všechno se dobře promíchá a nechá za pokojové teploty.  

Aviváž

Zdroj obrázku: youtube kanál Vida de Casados

OBARVIT SI LZE DLE LIBOSTI

Jinak si samozřejmě směs můžete obarvit podle libosti, a to prostřednictvím potravinářského barviva. nejde ale o nezbytnost. Pak už si hotovou aviváž nalijete do lahví a můžete ji používat. Krásně voní. Počítat navíc můžete s poměrně vysokou úsporou peněz. Aviváž navíc změkčí vodu a nepoškodí vlákna všeho textilu, což se mnohdy s tou kupovanou stává. 

Zdroj náhledového obrázku: youtube kanál Vida de Casados