Copy

od Pavla.P

Dobrý den, chci se podělit o nápad na čištění špinavých hořáků na plynovém sporáku. Tento tip se mi osvědčil zatím nejvíce, poradila mi ho moje souseda a opravdu zanechá skvělý výsledek. Netřeba hlavně vyvinout hodně námahy, pokud jsou hořáky velmi špinavé, na konci je třeba zbylé připáleniny vyčistit jemnou drátěnkou , ale jde to opravdu jednoduše. Takže přidávám postup, je to opravdu jednoduché a po vánočním vaření a pečení se vám to může skvěle hodit.

Takto vypadaly hořáky předtím

Jak postupovat?

Nejdříve si hořáky jednoduše vezmete ze sporáku a přeložíte je do nádoby / dózy.

Vezměte obyčejnou jedlou sodu a posypte hořáky v nádobě. Dělám to od oka, zde můžete přibližně vidět, kolik sody jsem použila – stačilo pár lžic.

Nyní přichází na řadu obyčejný ocet. Jednoduše nalijete na hořáky, soda začne s octem reagovat.

Nyní tuto směs zalijeme vařící vodou tak, aby byly hořáky pokryty. Takto necháme odležet / vymočit klidně i pár hodin. Vše závisí na stupni znečištění.

Uvidíte, kolik nečistot sešlo.

Pokud jsou hořáky velmi znečištěné, pravděpodobně je nebude stačit jen opláchnout čistou vodou. Já jsem přeložila do nádoby s čistou vodou, přidala jsem saponát a jednoduše vyčistila jemnou drátěnkou.

Budete překvapeni, jak jednoduše se odlepují nečistoty od povrchu.

Takto vypadají hořáky – jsou jako nové a bez speciálních čisticích prostředků a také bez velké námahy . Určitě doporučuji.

Zdroj:dobrenoviny.sk