Copy
Recept Dort s kokosovým krémem a ovocem

Nemáme moc rádi potahované, tak když nějaký dort dělam, tak spíš takové ,,přírodní,, ..klasické.. :) Autor: Lacusin

SUROVINY

Těsto:

9 ks vajec

360 g krupicového cukru

9 lžic oleje

360 g hladké mouky

Krém:

500 ml mléka

2 bal. kokosové pudinky

2 bal. másla

cukr dle chuti

Na ozdobení dortu:

jahodová marmeláda

pražené mandle

jahody

maliny

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky si oddělíme od bílků. Bílky dáme šlehat do robotu, k částečně vyšlehaným bílkům přidáme cukr a šleháme do pevné pěny.
  2. K pevně vyšlehaným bílkům po jednom zašleháme žloutky. Pak přilijeme olej. Nakonec lehce vmícháme mouku. Těsto rozdělíme do dvou vymazaných a moukou vysypaných forem o průměru 24 a 20 cm.
  3. Korpusy upečeme v troubě vyhřáté na 180 °C do zlatohněha. Necháme je úplně vystydnout a dvakrát prokrojíme.
  4. Než se upečou korpusy, připravíme si krém. Máslo vyndáme z lednice, aby se ohřálo na pokojovou teplotu. 400 ml mléka ohřejeme. Ve zbylém mléce rozmícháme pudinky a přilijeme k ohřátému mléku. Vaříme do zhoustnutí. Pak necháme vychladnout na pokojovou teplotu.
  5. Až budou mít máslo i pudink stejnou teplotu, dáme pudink šlehat do robotu a postupně přidáváme máslo. Podle chuti přisladíme.
  6. Spodní plát pomažeme marmeládou, navrstvíme krém, přiklopíme druhým plátem. Opět navrstvíme krém a přiklopíme třetím plátem. Krémem pomažeme celý dort. Takto postupujeme i u druhého patra.
  7. Dorty dáme na sebe. Aby nedošlo k sesunu nebo zborcení dortu, zapíchneme do spodního patra tři brčka, na ně dáme podložku z kartonu obalenou do folie a na ní umístíme druhé patro. Na boky nasypeme mandle. Spodní patro ozdobíme malinami, vrchní jahodami.
Příprava receptu Dort s kokosovým krémem a ovocem, krok 1
Příprava receptu Dort s kokosovým krémem a ovocem, krok 2