Copy

Vánoční kaktus je celkem nenáročnou rostlinou, která nás může právě v období Vánoc potěšit krásnými květy. Jak zajistit, aby k tomu skutečně došlo? Musíte dodržet základy správného pěstování. A nutno říci, že s nimi je třeba začít už nyní, ne až v zimních měsících. Během nich už se můžete těšit na to, že budete obdivovat krásné květy.

Pozor na mnoho slunce a vysoké teploty

Zní to až podivně, ale vánoční kaktus nesnáší ani přímé slunce, ani nesnáší vysoké teploty. Dejte ho tam, kde nehrozí, že by na něho slunečné paprsky doslova pražily od rána do večera. Hlavně nyní, s budoucím nástupem léta.

Také je třeba zachovat i správnou teplotu pro pěstování. Vánoční kaktus totiž nejlépe roste v chladnějších podmínkách. Pokud je celoroční teplota kolem 15 stupňů, je to pro něho nejlepší. I to si nyní, před létem zapamatujte.

Dejte ho na správné místo

Vánoční kaktus samozřejmě vyžaduje i pěstování na správném místě. To volte s rozmyslem, jelikož časté přesuny rostlinu jenom zbytečně stresují. Vhodné místo souvisí jak se světlem, tak i s tím, že by zde měl být dostatek čerstvého vzduchu. Během léta je klidně možné dát ho i ven – ale pozor na vysoké teploty.

Zalévat a vyživovat. To je základ

Bez čeho se vánoční kaktus také neobejde, to je zalévání. Hlavně v teplých dnech se snažte eliminovat to, aby zemina vyschla. Dále nezapomínejte hnojit. Na to je pravá chvíle teď na jaře. A přihnojovat každé dvě měsíce. Hnojivo můžete buď koupit, nebo si ho lze samozřejmě také vyrobit.

Přesaďte ho

Vhodná doba na přesazení je začátkem března. Pokud jste to nestihli, udělejte to ještě teď. Je třeba dát ho do většího květináče a do čerstvé zeminy. Toto pomůže stimulovat jeho růst i to, aby vám v období zimy dokázal vykvést.

Poznejte fáze jeho růstu

Nezapomeňte se také seznámit s jeho charakteristikou a tím, jaké jsou fáze jeho růstu. Během zimy dochází ke kvetení, zatímco na začátku jara obvykle přichází takzvané vegetační období. Tomuto se přizpůsobte, dodržte i výše zmíněné tipy a už letošní Vánoce se můžete těšit na to, že bude ozdobou vašeho domova.