Copy
Recept Expresní jablečný koláček s pudinkem

Jablečná sezóna je v plném proudu. Pokud máte hodně jablek, doporučujeme Vám vyzkoušet tento skvělý a jednoduchý koláček. A pokud hodně jablek nemáte, tak si určitě pár kupte a připravte si jen z poloviny dávky tento svěží koláček, který si oblíbíte. Já ho radím mezi naše oblíbené a v létě je velmi často na stole. Není přeslazený a neobsahuje žádný máslový krém, takže i vydrží déle, tedy, dokud ho nespapáte. Autor: Triniti

SUROVINY

Budeme potřebovat:

150 g polohrubá mouka

1 lžička prášek do pečiva

65 g kr. cukr

1 ks vejce

65 g máslo

Nádivka:

2 bal. vanilkový pudink

6 lžic kr. cukr

6 ks jablko

500 ml jablečný džus

500 ml smetana ke šlehání

1 bal. Smetafix

2 bal. vanilkový cukr

kakao na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Prosátou mouku a prášek do pečiva smícháme v misce, přidáme kr. cukr, vajíčko a máslo. Zpracujeme do vláčného těsta, které rukama namačkáme na dno plechu o rozměru 40 x 23 cm, který jsme vymastili tukem nebo vystlali pečícím papírem. Vidličkou propícháme.
  2. Do jablečného džusu přidáme pudinkové prášky, kr. cukr a dáme vařit na mírný oheň – připravíme hustý pudink. Jablka nastrouháme na hrubém struhadle a přidáme je do uvařeného hustého pudinku. Promícháme a hmotu navrstvíme na těsto.
  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 30 minut.
  4. Upečený koláč vyjmeme a necháme vychladnout. Na vrch navrstvíme vyšlehanou šlehačku se Smetafixem a vanilkovým cukrem. Vrch posypeme kakaem a podáváme.
Příprava receptu Expresní jablečný koláček s pudinkem, krok 1
Příprava receptu Expresní jablečný koláček s pudinkem, krok 2
Příprava receptu Expresní jablečný koláček s pudinkem, krok 3