Copy

Chtěli byste uvařit něco dobrého, ale nenapadá vás nic originálního? Všechny recepty na sladké pokrmy jste už vyzkoušeli a chtěli byste tak zkusit něco nového? Není problém, protože dnes jsme si pro vás připravili recept na báječné líné knedlíky s tvarohem, které si prostě zamilujete. Recept je tak jednoduchý, že se ho nemusí nikdo bát. Dokonce i kuchař naprostý začátečník ho zvládne. Sladká jídla moc lidí v oblibě nemá, ale jakmile ochutnají tento pokrm, budou se oblizovat. Na nic tedy nečekejme a pojďme se tomu podívat trochu blíže na zoubek.

Pirohy z Ukrajiny

Knedlíky, které vám dnes představíme, vznikly původně v Turecku. Později se staly jedním z nejpopulárnějších ukrajinských pokrmů a začaly se zde nazývat pirohy. Postupně se začaly rozšiřovat do celého světa, ale právě na Ukrajině došlo k jejich největšímu rozmachu. Můžeme je znát například s višněmi, bramborem, česnekem, se sýrem nebo s čímkoliv, co máte rádi. Jsou totiž úžasné s jakoukoliv náplní.

Potřebné ingredience

Víte, jak uvařit správný piroh? Nyní se to dozvíte a naučíte se recept na skvělé pirohy plněné tvarohem. Příprava receptu vám zabere maximálně 45 minut, což je naprosto v pohodě. Budete potřebovat následující: 100 ml vody, 250 až 300 g pšeničné mouky, 30 g másla, 2 vejce, 450 g tvarohu, špetku soli a cukr Sahara. Pojďme se podívat na postup.

Těsto a náplň

Rozpusťte máslo ve 100 ml vroucí vody. Rozbijte vejce a smíchejte ho s prosetou moukou a solí. Tuto směs spojte s vařící vodou a dobře promíchejte. Vzniklé těsto dejte do plastového sáčku a nechte ho odpočinout na půl hodiny. Dále smíchejte žloutek s cukrem a tvarohem a přidejte třeba vanilku. Připravené těsto uválejte do tenké vrstvy a přidejte náplň a zarolujte. Rolku nakrájejte na malé kousky. Vařte je v hrnci po dobu 15 minut. Dejte na talíř a polijte rozpuštěným tvarohem nebo oblíbenou sladkou omáčkou. Dobrou chuť.