Copy

Orchideje patří do květináče s kůrou, ne se zeminou. To ví asi každý. Co už ale každý neví je to, že orchideje vyžadují zcela jiný způsob zalévání, než květiny zasazené do hlíny. Přečtěte si proto náš dnešní geniální článek, který Vám se zaléváním a zavlažováním orchideje výrazně pomůže. Seznamte se s tipy na zalévání orchideje, které jsou geniální a zaručené.

Výsledek Vás mile překvapí a tuto péči si zamilujete. Vaše orchidej pokvete jako nikdy a každý ji bude obdivovat. Nezapomeňte se o tomto geniálním triku podělit s blízkými, i přáteli, aby si i oni mohli užívat nekonečnou záplavu květů.

Tipy na zalevání orchidejí

  1. Zavlažování orchidejí má za cíl nasycení kousků kůry vlhkostí, nikoli samotných kořenů. Vždy používejte vodu pokojové teploty – ani studenou, ani horkou. Nenechte vodu uvnitř kůry a tam, kde se listy setkávají se stonky orchidejí – to vede k hnilobě!
  2. Nejlepší způsob, jak zavlažovat orchideje, je umístit květináč do kbelíku, který je o něco vyšší a mírně širší než květináč. Nalijte vodu pokojové teploty a nechte rostlinu máčet 15 minut. Poté tekutinu opatrně vylijte, aby kůra zůstala na svém místě.
  3. Některé orchideje se pěstují v mechu. Mohou být zavlažovány přímo v květináčích, stejně jako jiné rostliny. Ale mějte na paměti, že ačkoli mech může vypadat a být na dotek suchý, může být stále vlhký uvnitř.

4. Abyste zjistili, zda je čas zavlažovat orchidej, musíte prstem zkontrolovat vlhkost půdy. Vložte prst do hloubky 5 cm do mechu, a pokud necítíte vlhkost, měla by být rostlina zavlažena.

5. Zavlažování orchidejí je více umění, než věda. Frekvence zavlažování závisí na několika faktorech, včetně toho, jak teplý je byt, kolik světla se k orchideji dostává, jaký druh orchidejí jste si koupili a jaký substrát (kůra nebo mech) používáte.

6. Obecným pravidlem je zavlažovat orchideje odolné vůči suchu (Cattleya, Oncidium, Dendrobium) jednou týdně a další odrůdy jednou za 4-5 dní (jako je phalaenopsis). Je lepší je zalévat méně často než příliš často.

7. Mnoho orchidejí kvete bez hnojiv. Pokud zvolíte tekuté hnojivo, použijte jej ve směsi s vodou v poměru 1: 1. Doporučuje se hnojit rostliny v létě a na jaře, ne na podzim nebo v zimě.

Sdílejte tenhle geniální způsob jak zalévat orchidej i s Vašimi přáteli. Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info