Copy
Recept Jahodové řezy se smetanovým krémem

Když už tedy musím chtě-nechtě zůstat doma, tak přeci nebudu jen tak zbůhdarma zahálet, že jo… Nemoc si našla i mě, ale tak nemluví se přece zbytečně, že žena zvládne všechno i když je nemocná. Už se těším na sezónu jahod, brzy je tady. Moje jahody jsou už bez plevele, pěkně rostou a já se chystám na můj jahodový řez se želatinou. Autor: Danka

SUROVINY

Korpus:

5 ks vajec

250 g krystalu

10 lžic horké vody

10 lžic oleje

250 g hladké mouky

1/2 bal. prášku do pečiva

špetka soli

Krém:

3 kelímky zakysané smetany

3 kelímky smetany ke šlehání (31%)

6 lžic moučkového cukru

1 bal. vanilkový pudink bez vaření Olé (dr.Oetker)

Dále:

dle potřeby jahody

2 bal. želatína

10 PL kr. cukr

1 l studená voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky vyšlehat s cukrem do husté bílé pěny, přišlehat vodu a olej, pak přidat mouku s práškem do pečiva a nakonec lehce vmíchat sníh z bílků, ušlehaný se špetkou soli.
  2. Těsto rozetřít na velký plech (42x32cm, vymazávám máslem a vysypávám hrubou moukou pouze dno) a péct 20 minut na 170 stupňů.
  3. Poté nechat vychladnout, pomazat marmeládou, natřít krémem (v míse smíchat smetany, šlehačku a cukr, poté vsypat pudink a vše lehce prošlehat.), ozdobit čerstvými jahodami a zalít želatinou (použila jsem 2 balíčky cukrárenského červeného želé, smíchala v suchém stavu s 10 lžícemi krystalu, zalila 1l studené vody a dle návodu povařila a nechala mírně zchladnout).