Copy

Plánujete-li na víkend rozptýlení v podobě výletu a nemáte žádnou tašku, přinášíme vám jednoduchý návod, jak si jí ve chvíli ušít. Pokud doma najdete zbytečný kus látky, můžete se pustit do práce.

Ovšem ani když látku navíc doma nenajdete, nemusíte věšet hlavu. Zkuste popřemýšlet, zda vám již nějakou dobu doma neleží starý ubrus, závěs, povlečení nebo ručníky, které nepoužíváte. Věříme, že se najde určitě něco, co lze na výrobu tašky použít.

Návod na výrobu tašky

Položíme pruh látky na rovný povrch a přehneme jej napůl. Rozmyslíme si šíři a celkovou velikost tašky a zbytek látky odstřihneme. Ústřižky nevyhazujte – poslouží na výrobu uší. Látku sešijeme z rubové strany po stranách, aby vznikla taková kapsa. Rohy tašky, které jsou uvnitř, příčně přeložíme a sešijeme. Vzniklý trojúhelník odstřihneme, takto vznikne prostornější dno tašky. Velikost štepu rozhoduje o tom, jak prostorné bude dno. Otočíme zpátky do lícní strany a začistíme okraje – tento postup je na tašku, která bude otevřená. Troufáte-li si, můžete do okrajů všít zip, aby se nestala lákadlem pro zloděje. Bohatě však bude stačit i patentek, jež zamezí, aby se taška rozevírala.

Nyní si nastříháme dlouhé pruhy. Délku si zvolíme podle toho, jak dlouhé budeme chtít uši od tašky. Pruh opět sešijeme z rubové strany a otočíme na líc. Aby uši držely hezky svůj rovný tvar, ještě je z lícové strany od každého okraje 1cm proštepujeme. Vzniklé pruhy přišijeme k tašce tak, že se vytvoří dva oblouky. Pořádně proštepujte a zapošijte, aby se uši od tašky neutrhly, jakmile ponesete něco těžšího. Pro zajímavější vzhled můžete uši vytvořit z provázků, pásku či jinak barevně odlišit.

Náš tip

Do takovéto tašky si nezapomeňte sebou na výlet vzít knížku, kdyby vám ve vlaku byla dlouhá chvíle. Také vlhčené ubrousky, kapesníky, sáček na odpadky, diář a propisku, svačinku, pití, sluneční brýle a další nepostradatelné pomůcky.