Copy

Předčasně jsme vám přinesli článek o praktických radách, jak si v obchodě vybrat vždy čerstvé potraviny, aby se tak předešli špatné koupi například takového chleba. Pokud jste se jím inspirovali, ale i přesto se vaše potraviny rychle pokazili, lze taktéž jste jen zvolili špatný způsob uskladnění. Dnes vám přinášíme 9 rad, díky kterým už nikdy nevyhodíte potraviny do koše!

Jak správně skladovat potraviny?

Skladování masa

Maso vložíme do sáčku, který pomalu ponoříme do hrnce s vodou, aniž jsme kapsa uzavřeli. Při jeho ponořování z něj necháme pomalu uniknout vzduch a následně jej uzavřené vložíme do mrazničky. Takto si zároveň vytvoříte domácí, jednoduché kapsa na uskladnění potravin.

Skladování chleba

Pokud si odkládáme chleba do chladničky, měli bychom vědět, že nám z něj začne škrob krystalizovat mnohem rychleji než za normálních okolností a tím pádem i chlebík vyschne rychleji. Mnohem lepší alternativa je vložit jej do mrazničky nakrájený v plastovém sáčku a takto uskladněn nám vydrží mnohem déle bez krystalizace škrobu.

Skladování zeleniny

Aby nám vydržela salátová zeleniny co nejdéle pěkně zelená a čerstvá, musíme ji zbavit před vložením do chladničky vlhkosti. Docílíme to jednoduše tak, že zabalíme do utěrky celou zeleninu a ta se postará o absorpci vlhka.

Správné skladování vajíček

Pokud uskladňujeme vajíčka ve dveřích chladničky, měli bychom to přehodnotit. Tím, že často otevíráme a zavíráme dveře chladničky vystavujeme vajíčka teplotním výkyvům, a tím pádem se nám mohou rychleji pokazit. Nejlépe uděláme, pokud je uskladníme co nejhlouběji v chladničce v obalu, ve kterém jejich koupíme.

Skladování bylinek

Kořeninové bylinky jako šalvěj, bazalka nebo máta uskladníme nejlépe, pokud je dáme do nádoby s trochou vody bez mytí. Před vařením jednoduše vyjmeme z této kytice požadované množství a opláchneme.

Skladování jahod

Ocet pomáhá redukovat mikroby a plísně, proto si zředíme ocet s vodou v poměru 1:10 a následně do něj ponoříme dopředu ve vodě opláchnutím jahody. Po vyjmutí jahod z tohoto roztoku je znovu opláchneme v tekoucí vodě, necháme vyschnout a můžeme uskladnit v chladničce.

Skladování zázvoru

Pokud si chceme udržet dlouho čerstvý zázvor, skladujme ho mrazem. Tím, že ho zmrazíme, udržíme déle jeho životnost a zdraví prospěšné látky.

Skladování hub

Celkově houby není dobré dlouho skladovat v čerstvém stavu, ale když už, tak zvolme spíše papírový sáček než plastový. Papírová taška z nich vsaje přebytečnou vlhkost, čímž docílíme jejich delší čerstvost.

Skladování cookies

Pokud přidáme kus ukrojený jablka do nádoby s cookies, pomůžeme jim před vysušením. Sušenky zůstanou déle čerstvé, ale musíme si dát pozor před přílišnou vlhkostí. Pokud máme pocit, že jsou sušenky už příliš mokré, vyjmeme z nádoby jablko a vložíme místo něj kus chleba, který absorbuje vlhkost.

Máte i vy ověřený způsob, kterým udržujete čerstvost nějaké potraviny?