Copy

Take se vám stává, že po nákupu doma zjistíte, že maso, které jste koupili je trochu tvrdší a bojíte se, že celý oběd bude zkažený? Prozradíme vám trik, díky kterému povolí a změkne i to nejtvrdší maso. Maso bude krásně měkké a jemné.  K triku vám postačí kus masa a sůl.

Měkké maso

Jak donutit maso změknout nám poradil profesionální šéf kuchař, který tento trik využívá ve své kuchyni již několik let a dokonce říká, že maso bude takové měkké jako „filet mignon“, což je to nejjemnější maso, jaké můžete na světě mít.

Sůl

Sůl má „kouzelné“ účinky. Dokáže z masa vytáhnout přebytečnou vlhkost a to znamená, že maso je jemnější a pružnější. Následně musíme maso omýt pod studenou tekoucí vodou.
Sůl vytáhne přebytečnou vlhkost z masa při marinování, což je důvod, že maso bude jemné a pružné při stejném čase. Nyní nastal čas, abychom umyli sůl z masa. Podržte maso pod tekoucí vodou, dokud nezmizí veškerá sůl.

Na obrázku můžete vidět rozdíl mezi nasoleným a nenasoleným masem. Je to rozdíl, že?

Postup

Maso si položíme na čistou a suchou pánev.
Posypeme ho po celé délce mořskou nebo himálajskou solí.
Maso necháme odpočívat.
Doba odpočinku se liší od tloušťky masa.
Pokud má tloušťku 2,5 cm, necháme ho odpočívat hodinu.
Pokud má maso tloušťku například 7,5 cm, necháme ho odpočívat tři hodiny.

Trpělivost je v tomto případě velmi důležitá.

Nyní už můžete dát masíčko péct na pánev.
Okořeníme ho, osolíme a připravíme tak, jak ho máme nejraději.
Maso bude chutné, jemné a hlavně šťavnaté.

Skvělá rada

Tento trik se solí používají vynikající světoví šéfkuchaři po celém světě. Samozřejmě, základ je mít i kvalitní maso, nejlépe zakoupené v řeznictví nebo přímo na farmě. Funguje to však na jakýkoliv druh masa.