Copy
Recept Jednoduché vánoční kokosky

Je to sice recept náročný na suroviny, ale o to chutnější a vyplatí se ho vyzkoušet. Základ je linecké kolečko, na které nastříkáme krém, pak položíme bílkovou kokosovou pusinku a pak spodek namočíme do čokolády. Určitě tento recept zvládne připravit i začátečnice v pečení, proto ať vás hodně surovin neodrazuje. Jsou křehké a v ústech se pěkně rozplývají a pokud máte rádi kokos o to více :) Autor: Petra H.

SUROVINY

Základ:

1 dl bílků

225 g cukr moučka

1 lžička meruňkové marmelády

125 g mletého kokosu

½ lžíceocta

Linecká kolečka:

210 g hladké mouky

70 g cukr moučka

140 g tuku

2 ks žloutky

1 bal. vanilkový cukr

Krém:

2 ks vejce

120 g cukr moučka

1 bal. vanilkový cukr

2 lžíce kakaa

250 g másla

podle chuti rum

Poleva:

150 g čokoláda na vaření

75 g Omegy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Linecká kolečka:
    Ze všech surovin vypracujeme těsto, které necháme do druhého dne odležet. Těsto vyválíme, vykrajujeme kolečka, dáváme na plech vyložený pečícím papírem a upečeme při 170 st. dozlatova.
  2. Krém:
    Vejce, cukr moučku, vanilkový cukr a kakao šleháme ve vodní lázni asi 20 minut. Potom necháme vychladnout. Vyšleháme máslo a zašleháme vychladlou vaječnou hmotu. Nakonec přidáme rum podle chuti.
  3. Základ:
    Bílky s cukrem vyšleháme dotuha a dáme do vodní lázně. Přidáme marmeládu a šleháme, dokud není hmota horká. Vyjmeme z vodní lázně a zlehka vmícháme kokos a ocet. Hmotu dáme do cukrářského sáčku s hladkou špičkou a na plech vyložený pečícím papírem stříkáme hromádky o průměru asi 2 cm. Pečeme velmi pomalu na 140 stupňů dozlatova.
  4. Na upečená linecká kolečka nastříkáme krém, doprostřed dáme kousek marmelády a přilepíme kokosky. Necháme ztuhnout a potom spodní část kokosek namáčíme do čokoládové polevy.