Copy

V zimě je těžké získat potřebné vitamíny. Jsme tak nuceni koupit čerstvé ovoce a zeleninu v obchodě, ale ceny jsou „až příliš velké sousto“ a tak si musíme dvakrát rozmyslet, zda produkt opravdu potřebujeme.

Jako alternativu a úspornější variantu si tak můžete čerstvou zeleninu nechat vyrůst přímo na svém kuchyňském parapetu. Připravili jsme pro Vás podrobné pokyny pro růst ředkviček u Vás doma. Musíte to určitě vyzkoušet.

Budeme potřebovat

  • Vhodná semínka ředkviček
  • Lehkou půdu neutrálního Ph
  • Plastové plato o hloubce 15 cm. Ale také dřevěné, či keramické květináče s odvodňovacími otvory.

Tohle o Vás prozradí čára srdce

  1. Půdu pro výsadbu zvlhčete 2 dny před výsevem. Semena budou klíčit rychleji.  Připravte si semínky. Nechte je naklíčit v plátu vaty, který je dobře nasáklý. Tento proces většinou trvá 2 dny. Poté přesadíte.
  2. Opatrně vyjměte výhonky a přesaďte je do připravené půdy do hloubky 2 cm a mírně pokropte půdu nahoře, aby byly zavlaženy pouze kořínky. Zavlažujte teplou vodou. Nechte na parapetu, nejlépe na jižní straně, kde bude maximální denní světlo. Pokud jste se rozhodli umístit semena přímo do půdy, před výsevem půdu dobře vyčistěte. Pro každé semeno vytvořte samostatnou buňku. Semena od sebe totiž musí být nejméně 5 cm.
  3. Semena zasejte do hloubky 2,5 cm a ihned pořádně zavlažte pomocí rozprašovače. Chcete-li vytvořit skleníkové podmínky, pokryjte nádobu fólií nebo mikrotenovým sáčkem a umístěte na temné místo s průměrnou teplotou 16 až 18 stupňů. Pokud ředkvičky umístíte na severní stranu, budete jim muset v každém případě posvěcovat.
  4. Ideální teplota pro růst ředkviček se pohybuje od +10 do +15 ° C a v noci se doporučuje snížit na +5. Berte v úvahu přinejmenším skutečnost, že od výhonku až po hotovou ředkvičku je požadována nižší teplota než během období aktivního růstu plodů.
  5. I v bytových podmínkách můžete ředkvičky sklízet velmi brzy. Může to být už za měsíc, když dodržíte všechny rady a tipy, o kterých jste se právě dočetli.

Sdílejte tenhle jednoduchý způsob jak si doma pěstovat ředkvičky i s Vašimi přáteli! Určitě ho také ocení! 

zdroj: sokvusom.ru