Copy

Čištění toalety není nijak oblíbenou činností, ale nutno říci, že vzhledem k bakteriím je to doslova povinnost. Jak si vše usnadnit a jak se vyhnout použití drahých čističů z obchodu, které jsou mnohdy plné chemie? Ukážeme vám několik osvědčených triků.

Použijte toaletní papír

Ano, i ten se může při čištění toalety hodit. Jistě víte, že cokoliv do záchodu nalijete, tak rychle steče. Udržet vybraný čistič na stěnách přitom není složité. Dejte na ně toaletní papír a až na ně prostředek nalijte. A pokud nechcete používat chemii, můžete použít třeba ocet. Na vodní kámen, močový kámen a mnoho dalšího zabírá také velmi dobře.

Nalijte ho na kousky toaletního papíru. Tím bude ocet i jiný čistič držet na tom místě, kde chcete. Takto nechte působit klidně několik hodin, potom spláchněte a mísu důkladně vyčistěte. A bude doslova jako nová.

Zkuste domácí tablety

Čištění záchodu si lze zjednodušit, když použijete speciální domácí tablety. Ty vyrobíte snadno ze sklenice jedlé sody, čtvrt sklenice kyseliny citronové a z trochu jaru a esenciálního oleje. Vše smíchejte a upěchujte do forem a nechte uschnout. Jak směs zaschne, tak se spojí a vytvoří pevnou tabletu, kterou budete svou toaletu čistit doslova bez práce.

Díky tomu vám vnikne zajímavá tableta, kterou jenom vhodíte do toalety a necháte ji v ní působit klidně přes noc. A pokud se vám s domácí tabletou nechce připravovat, stejným způsobem se dají na čištění toalety použít i tablety do myčky. Použití je stejné. Stačí ho hodit do toalety a nechat je několik hodin, nebo klidně i přes noc působit.

Čistěte pravidelně

Také dodejme, že čištění toalety vám půjde lépe, když ho budete vykonávat pravidelně. Ideální je dělat průběžný úklid několikrát týdně a ten důkladnější jednou za týden. Jedině tak zaručíte, že jak nečistoty, tak bakterie nebudou mít na vaší toaletě sebemenší šanci. I tudy vede cesta k dokonalé čistotě vašeho záchodu.