Copy

Pokud chcete mít bohatou úrodu chutných rajčat, přidejte do výsadbu jamek toto hnojivo. Díky němu se sazenice rychle přizpůsobí novému prostředí, rozvinou se jim silné kořeny a rychle porostou. Ochrání je také před nemocemi. Hnojivo je organické a díky němu se bude vašim rajčatům dařit jako nikdy předtím!

potřebujeme:

sušené rozdrcené slupky banánů

postup:

1. Banánové slupky si usušte a nastříhejte nůžkami na malé kousky. 

2. Vykopejte výsadbu otvory se správnou hloubkou pro sazenice.

3. Do každé jamky přidejte hrstku rozdrcených banánových slupek. Smíchejte je s půdou a pak dobře polijte odstátou vodou.

Sazenice

4. Sazenice rajčat zasaďte do připravených jam, přičemž jejich stonek by měla být zasazena až po první listy. Nové kořeny se tak začnou rychle rozvíjet na podzemním kmeni, protože povrchová vrstva půdy se zahřívá rychleji. Výsledkem bude, že keře budou mít velké a silné kořenové systémy , které určují vynikající vývoj vegetativních částí.

Banánové slupky jsou vynikajícím zdrojem fosforu a draslíku. 

Fosfor pomáhá stimulovat vývoj nových růstových pupenů a pomáhá rostlinám odolávat nepříznivým povětrnostním podmínkám (na jaře je počasí nestabilní: silný vítr, pálivé slunce, noční mrazy). Fotosyntéza by bez něj také nemohla správně probíhat.

Draslík

je zase nezbytný pro zvýšení kvality plodin a kontrolu patogenních hub.