Copy

I když se to může zdát zvláštní, soubor ingrediencí na tyto fajnové masové taštičky zahrnuje i trošku vodky. Léty ověřený recept je však něco, čemu byste měli věřit a přípravou tohoto pokrmu rozhodně neprohloupíte. Skvělé taštičky plněné masem jsou fantasticky šťavnaté, křehoučké a na povrchu lahodně křupavé. Jednoduše jim neodoláte a když je jednou ochutnáte, zaručeně je zařadíte do svého receptáře oblíbených jídel.

Taštičky z jednoduše připraveného těsta, které neobsahuje droždí, jsou pokladem kuchyně již desítky let. Nejlepší jsou ještě teplé, prot si připravené a naplněné taštičky, případně samotné těsto, můžete odložit do chladničky a usmažit později, abyste měli tuto fajnovou dobrotu vždy čerstvě připravenou. Překvapte s nimi rodinu nebo návštěvu, uvidíte, že se hned bude každý ptát na recept!

Co budete potřebovat?

  • 1 kg hladké mouky
  • 2 polévkové lžíce vodky
  • 320 ml vody
  • 1 vejce
  • 200 ml slunečnicového oleje
  • 1 čajovou lžičku soli
  • 2 cibule
  • 700 až 900 g mletého vepřového masa
  • větší hrst petrželky
  • pepř dle chuti

Jak na to?

Připravte si hrnec a kuchyňskou metličku a dejte do hrnce vařit vodu. K ní pak přidejte přibližně polovinu sklenice mouky a metličkou důkladně a neustále míchejte, aby se Vám nevytvořily žádné hrudky. Když z mouky a vody vymícháte hladkou homogenní směs, odstavte hrnec ze sporáku, chvilku směs míchejte a poté ji nechte volně vychladnout.

Po vychladnutí ke směsi vody a mouky přidejte jedno vejce a 2 lžíce vodky a znovu vše důkladně promíchejte do jednolité směsi. Nyní přichází etapa hnětení těsta, takže k této směsi postupně přisypávejte mouku a vypracujte těsto, ze kterého budete dělat taštičky. Se správně uhněteným těstem by se mělo pracovat dobře a nemělo by se velmi lepit na ruce. Takže pokud to pro Vaše těsto neplatí, nebojte se přidat trochu mouky a mísit ještě chvilku.

Po vypracování dejte těsto bokem na půl hodinu a po jejím uplynutí ho ještě jednou prohněťte. Znovu jej odložte přikryté utěrkou na stejný čas a zatím se přesuňte k přípravě nádivky.

Vyndejte si mleté ​​maso, které dejte do mísy. Přidejte k němu na jemno nakrájenou petrželku, sůl a pepř podle chuti. K masu přidejte i cibuli, kterou můžete rozdrtit na mlýnku na maso, rozmixovat, nebo nastrouhat na jemno. Vše dobře promíchejte a nádivka je hotová.

Následně si vyberte těsto a oddělujte od něj kousky (maximálně o velikosti tenisového míčku) a pomocí válečku z nich vytvořte placky. Na takto rozválený kousek těsta dejte do středu masovou nádivku a těsto přeložte na půl jako pirohy. Pomocí prstů, nebo vidličky pak zatlačte na okraje, abyste je pořádně slepili a takto přichystané taštičky můžete smažit na rozpáleném oleji, dokud nebudou z obou stran nádherně zlatavé.

Hotové plněné taštičky ukládejte na papírový ubrousek, který odsaje přebytečný olej a můžete je podávat i s dresinkem.

Pokud připravené těsto nespotřebujete všechno, klidně si ho zabalte do potravinářské fólie a skladujte v chladničce i 2, nebo 3 dny.