Copy

Mít vždy k dispozici všechny potřebné ingredience pro vytvoření kulinářského mistrovského díla, je věčným snem mnoha lidí. Koneckonců, může to být také velké zklamání, když nemáte základní ingredienci, jako je určitý druh koření.

Nabízíme Vám proto šanci podívat se na tyto druhy bylinek, které můžete snadno začít pěstovat sami doma, díky čemuž budete mít čerstvé bylinky vždy po ruce.

Koriandr

Lehká půda s neutrální kyselostí je nejlepší pro koriandr. Měli byste sázet semena v květináči v řadách a je důležité pravidelně je zavlažovat. Koriandrové sazenice se objeví během několika týdnů poté, co jste je vysadili.

Kopr

Když pěstujete kopr doma, měli byste pamatovat, že má rád sluneční světlo. Také potřebuje pravidelné zalévání a doporučuje se hnojit ho komplexním minerálním hnojivem dvakrát měsíčně.

Petržel

Je lepší umístit semena petrželky do nádoby naplněné vodou den před výsadbou. Při výsevu byste měli sázet semena do hloubky ne více než 0,5 cm a pak je pokrýt malou přídavnou vrstvou. Poté položte hrnce se sadbami na tmavé místo a zalévejte je každý druhý den. Když se objeví listy, přesuňte nádobu na okenní parapet blízko světla.

Rozmarýn

Je lepší rozmnožit semena rozmarýnu ve vlhké půdě v malých hrncích o hloubce asi 15 cm. Semena budou klíčit asi měsíc. Je důležité udržovat půdu vlhkou a nezapomenout čas od času poskytnout rostlinám čerstvý vzduch.

Šalvěj

Pouhý plastový pohár postačí k tomu, abyste šalvěj zasadili, jakmile dospěje, budete potřebovat nejméně 1,5 litrový hrnce. Stejně jako rozmarýn, semena by měla být vysazena ve vlhké půdě.

Tymián

Budete potřebovat malý hrnec až do výšky 15 cm. Půdu navlhčete vodním postřikovačem a vysaďte několik semen. Zakryjte je dalším 1 cm půdy. Než se objeví první sadba, nenechávejte horní vrstvu půdy suchou. Na rozdíl od koriandru potřebuje tymián mírné zalévání.

Oregano

Tato rostlina je nenáročná, pokud jde o půdu, ale potřebuje hodně slunečního světla, takže je lepší umístit hrnec na nejslunnější místo. Měli byste sázet semena zhruba do hloubky 0,5 cm. Oregano potřebuje zalévat 3-4krát denně, když je mladé, a zralá rostlina by měla být zavlažována každý druhý den.