Copy

Tyto kefírové placky jsou rychlou večeří, kterou připravíte za 15 minut, a jsou opravdu lahodným pokrmem. Placky máte připravené za okamžik a přitom si fantasticky pochutnáte Vy, i Vaše rodina. S plackami nemusíte ztrácet vůbec žádný čas. Jejich chuť je lahodná a famózní.

Pochutná si na nich prostě každý a vždycky se k nim budete rádi vracet. Vyzkoušejte je ještě dnes a připravte je třeba k večeři. Výsledek Vás mile překvapí a chuť, i přípravu těchto kefírových placek si zamilujete.

Ingredience

 • 40 g čerstvého droždí
 • 400 ml vody
 • 400 ml kefíru
 • 1 kg mouky
 • 1 lžička soli
 • 1 lžička cukr
 • Olej

Postup

 1. V misce míchejte droždí, cukr, 3 polévkové lžíce mouky, sklenici teplé vody, dokud směs není hladká. Nechte 10 minut kynout.
 2. Po 10 minutách přidejte sůl, nalijte sklenici teplé vody a kefír.
 3. Míchejte, dokud směs není hladká, potom mouku postupně prosypte do mísy a těsto hněte, dokud nezíská lepkavou a jednotnou texturu.
 4. Namažte pracovní desku, těsto a ruce olejem.
 5. Přeneste těsto na pracovní plochu, trochu ji uhněťte, vytvořte kouli a vložte ji do mísy namazané olejem.
 6. Zakryjte misku fólií a nechte těsto na teplém místě jednu hodinu kynout.
 7. Z mastné misky odstraňte kynuté těsto. Pomocí mastných rukou rozdělte těsto na kousky o 200 g a vytvořte kuličky. Máme 9 kuliček.
 8. Vezmeme první kouli, posypeme moukou a poté ji rozválíme na tloušťku 0,8 mm a velikost pánve.
 9. Pečicí pánev dobře zahřejeme a pečeme v ní placky na oleji asi 1–2 minuty na obou stranách, poté dalších 5 až 7 minut na mírném ohni, dokud vše na obou stranách pěkně nezhnědne.
 10. Totéž děláme se zbytkem těsta. Placky namažte máslem, podávejte je s čerstvým sýrem a rajčaty. Máme hotovo! Přejeme Vám dobrou chuť!

Sdílejte tenhle super recept na kefírové placky i s Vašimi přáteli! Určitě si na nich také pochutnají! 

zdroj: edelicios.net