Copy
Recept Metrový koláč

Velmi známý koláček, chutný a nenáročný na přípravu. Vanilkový pudink je skvělou volbou pro příchuť nádivky. Vyzkoušejte a uvidíte, že Vám bude chutnat!

SUROVINY

SUROVINY NA 30 PORCÍ:

5 ks vejce

260 g moučkový cukr

260 g hladká mouka speciál

10 lžic rostlinný olej

8 lžic teplá voda

1/2 bal. prášek do pečiva

2 lžíce tmavé kakao

Náplň:

500 mlmléko1,5 bal.zlatý klas DrOetker/vanilkový pudink1 bal.vanilkový cukr DrOetker250 gmáslo150 gmoučkový cukr200 gčokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Piškot: žloutky vyšleháme s cukrem, přidáme olej, vodu, mouku s práškem do pečiva a tuhý sníh z bílků. Rozdělíme na polovinu, jednu přibarvit kakaem. Upečeme každou zvlášť ve dvou formách na srnčí hřbet (180 st. asi 12 min.). Formy vymažeme a vysypeme moukou. Vyklopíme a necháme vychladnout.
  2. Náplň: mléko, zlatý klas/pudink a vanilkový cukr uvaříme na hustou hmotu. Necháme vychladnout. Máslo vyšleháme s moučkovým cukrem a spojíme s vychladlým pudinkem, můžeme přidat trochu rumu.
  3. Těsto si nakrájíme na řezy podle vytištěného vzoru z formy. Po jednom natíráme nádivkou a střídavě přikládáme k sobě světlé a tmavé řezy, dokud nespotřebujeme všechny. Zbytek nádivky použijeme na potření celého povrchu koláče. Odložíme do chladu.
  4. Polijeme čokoládovou polevou, necháme ztuhnout a nakrájíme šikmo horkým nožem. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení k sdílení receptu od skvělé pekařky – Blažena Sadovská