Copy

Neotřelým způsobem ochránil bicykly své rodiny jistý muž z Anglie, který se doslechl o množících se případech krádeží jízdních kol v oblasti, kde se svými blízkými žil. Rozhodl se proto investovat menší obnos peněz a trochu vlastní práce, aby vytvořil pro své dvoukolé miláčky bezpečný úkryt. Nakonec ho postavil tak, že se do něj vejde i příslušenství a ochránil svou miniaturní stavbu i před deštěm. Jste zvědaví, jak to udělal?

Kůlna, garáž nebo velký šuplík?

Anglický otec od rodiny se jednoho dne dočetl v novinách, že ve čtvrti města, kde se svou rodinou žije, byla odcizena spousta jízdních kol. A protože on i jeho nejbližší byli vášniví cyklisté a jejich vybavení nebylo zrovna za hubičku, rozhodl se pro kola své rodiny postavit nenápadný a bezpečný úkryt. Že to není žádný čučkař, to je vidět na první pohled. Jeho řešení je nejen neotřelé, ale také elegantní a vejde se i do malého prostoru, který mu na nevelikém dvorku zbyl.

Postavil si dřevěnou miniaturní kůlnu – nebo vlastně garáž, která vypadá spíš jako krabice s velkým šuplíkem. Velký dřevěný kvádr z prken umístil k obvodové zídce svého pozemku do úzkého prostoru vedle příjezdové cesty. I přes stísněný výchozí prostor je krabice na kola dost velkká na to, aby se tam pohodlně vešly bicykly všech členů rodiny a některé další potřeby, jako jsou přilby a další vybavení. Vnitřek je vytvořen jako zásuvka na kolečkách, která umožňují její snazší vysouvání. Zvenčí je otevírání usnadněno kovovým madlem a pro nezvané hosty naopak znesnadněno klasickou bytelnou zámkovou vložkou.

Biologická zádržná střecha proti dešti

Neuvěřitelná stavba trvala muži necelý týden. Jako bonus navíc ji pak vybavil ještě dalším zvláštním systémem, který má za úkol chránit kola před deštěm a vlhkostí. Střechu totiž osadil trávníkem, který absorbuje veškerou přebytečnou vodu a vlhkost. Díky tomu zůstává vnitřek boudy suchý i během průtrže mračen.

Zevnitř boudy je připevněno několik háčků, na které lze zavěsit helmy, pláštěnky, bundy a veškeré další vybavení, které je zapotřebí uskladnit a ochránit před povětrnostními vlivy i před nenechavými prsty zlodějů.

Obrázky: Forhappyhome