Copy

Poslední dobou se na internetu objevuje velké množství zajímavých nápadů na to, jak využít věci, které na první pohled už využít nelze, neboť již dosloužily. Jednu z takových věcí, které jsme se v minulosti museli poměrně složitě zbavovat, představují i staré pneumatiky. Proč je ale odvážet do sběrného dvora, když z nich jde vyrobit neskutečné množství užitečných věcí, zejména na vaši zahradu, chatu či chalupu. S trochou šikovnosti a kreativity je lze poměrně snadno přeměnit na velmi stylové květinové truhlíky, skalku na pěstování bylinek, dekorativní zahradní jezírko nebo studnu. Dnes vám přinášíme další nápad na to, jak staré pneumatiky skvěle využít, zejména pokud máte čtyřnohého domácího mazlíčka.

Jak vyrobit netradiční pelíšek pro vašeho psa či kočku?

Výroba tohoto originálního pelíšku na spaní či odpočinek není nikterak složitá. Budete potřebovat jen jednu starou pneumatiku, jejíž velikost závisí na velikosti vašeho mazlíčka, pneumatiku volte takovou, aby byl pelíšek dostatečně prostorný pro pohodlný spánek. Dále budete potřebovat barvu na natření pneumatiky a starý polštář či textilii na vystlání.

Začněte tím, že pneumatiku důkladně očistěte od všech naschlých nečistot a bláta. Následně ji nechte na sluníčku uschnout. Když je pneumatika suchá, natřete ji za pomoci barvy určené na plasty a gumu. Barvu můžete zvolit tak, aby vám dobře ladila s okolním prostředím, kam chcete později pelíšek umístit. Nechte do druhého dne uschnout, v případě potřeby můžete pneumatiku natřít ještě jednou vrstvou barvy. Posledním krokem je vytvoření dna pelíšku a jeho vystlání nějakou měkkou tkaninou či molitanem, který vložíte do kusu látky tak, aby byl pelíšek pro vašeho miláčka co nejpohodlnější. Skvělým řešením je použít na vystlání starý polštář. Uvidíte, že váš pes či kočka budou z nového pelíšku zcela nadšení a budou v něm trávit velké množství času.