Copy

Každá hospodyňka si jistě všimla, že časem froté ručníky ztrácejí měkkost a nadýchanost. Získávají tuhost a stávají se nepružnými. Změkčovače jsou ne vždy vhodné.

Vyzkoušejte domácí a velmi jednoduchý způsob, který snadno udělá váše ručníky načechrané a měkké.

Jak mít měkké a nadýchané froté ručníky

1. Umytí froté ručníků je jemná záležitost

Při praní froté ručníků je důležité prát je odděleně od ostatních věcí. Důležité je, aby pračka nebyla ucpaná! Nadýchané a měkké ručníky nenávidí křeče, takže je nejlepší prát ne více než 3 kusy najednou. Nejlepší volba, berouce v úvahu velikost bubnu, by měla být naplněna nejvíce do poloviny.

2. Froté ručníky: tenčí praní jen sušení

Ručníky jsou ještě méně stísněné když je uměle sušíte. Ohřívače, sušící skříně jsou nepřáteli měkkosti a nadýchání. Slunce také velmi nemají rádi! Nejlepší způsob, jak sušit mokré froté ručníky je jejich zavěsit na stinném místě. Otevřený vzduch je také dobrý. Jako poslední možnost je klasické sušení na laně nebo příčce v koupelně nebo na chodbě. Je také důležité, aby froté ručníky úplně vyschly. V opačném případě mohou nepříjemně zapáchat, a když jsou zabalené ve skříni, stávají se zdrojem plísní.

Domácí recept aby froté ručníky získaly svůj původní vzhled

Budete potřebovat:

  • 150 ml octa
  • 75 g sody

Postup:

  • Nyní musíte do pračky naložit froté ručníky. Ne více než polovina bubnu.
  • Namísto čisticího prostředku musíte nalít ocet a spustit režim praní bez žmýchania a oplachu.
  • Po ukončení praní budete muset restartovat cyklus a namísto prášku přidat sodu.
  • V tomto případě je třeba opláchnutí a odstřeďování.

Zkuste to a přesvědčte se sami: vaše froté ručníky budou jako nové! Budou měkké, načechrané a velmi příjemné na dotek. Podělte se o tuto radu se známými hospodyňkami – budou vděčné!

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.

Byl tento článek užitečný?