Copy

Zuzana  15.2.2017 0 20 132

Obyčejný člověk často řeší problémy se zahrádkou. Ty lze nyní za pomocí babské rady vyřešit prostřednictvím obyčejné jedlé sody! Jak?

Pokud ku příkladu smícháte čtyři čajové lžičky jedlé sody se čtyřmi litry vody – budete účinně bojovat proti houbám, které obsadily vaše domácí kytičky. Stejný fígl platí také na vyhubení červů, kteří se usadili na květinách a jejich listech, ovšem tento poměr jedlé sody skvěle zafunguje také na brokolici, anebo zelí.

Begónie a hortenzie zase potřebují pravidelně alkalizovat půdu. To půjde za pomocí lžičky jedlé sody s vodou. Touto směsí pak květiny pravidelně zalévejte – bude se jim dařit lépe.

Otravuje-li vás mraveniště, zbavíte se jej jedlou sodou. Na tu po půl hodině aplikujte ještě trochu octa a mravenci okamžitě pojdou. Totéž platí i na hlemýždě.Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos