Copy

Touha po tom, aby orchidej vykvetla, je velká u každého, kdo tuto rostlinu pěstuje. Je tomu stejně i u vás? Pokud ano, ukážeme si, jak na to. Je to jednodušší, než si myslíte. Základem je totiž unikátní zálivka, kterou stačí vaši rostlinu zalévat. A je to. Kdo vyzkouší tento postup, může se dlouhodobě těšit z krás, které mu tyto rostliny nabízejí.

Co budete potřebovat?

Stačí jenom 2 ingredience a vaše orchideje mohou konečně krásně a také dokonale vykvést. Co konkrétně mezi tyto ingredience patří? Je to teplá voda, které budete potřebovat jeden litr, a potom budete potřebovat klasický česnek, kterého jsou třeba tři stroužky. A dále? Už nic. V tuto chvíli máte vše potřebné.

Nachystejte si roztok na zalévání

Když obě ingredience máte, můžete se pustit do práce. Jako první česnek oloupejte a potom ho také prolisujte. Následně ho můžete zalít teplou vodou, která by měla mít asi 35 stupňů Celsia. Takto směs promíchejte, uzavřete ve sklenici nebo jiné nádobě a nechte po 24 hodin stát při pokojové teplotě.

Jak na použití?

Možnosti jsou dvě. První je klasická, kdy roztokem začnete své orchideje klasicky zalévat, tak jako to děláte s vodou. Druhá metoda je založena na tom, že do vody s česnekem ponoříte celý květináč. Necháte ho zde asi 30 minut a potom ho vyndáte a květinu vrátíte na místo. Fungují oba dva postupy.

Proč právě česnek?

Zajímáte se, proč právě česnek je tím pomocníkem pro orchideje? Proč zajistí jejich květ, ale také odolnost proti škůdcům i celkovou sílu? Odpověď je celkem jednoduchá. Obsahuje řadu důležitých látek, jako je třeba  draslík, hořčík, měď, železo, chrom a selen. Ty jsou prospěšné jak pro lidské zdraví, tak samozřejmě také pro vaše rostliny.

Díky jeho pravidelnému užívání se zbavíte škůdců, rostlina bude zdravější, bude také lépe vypadat a hlavně dosáhnete toho, čeho dosáhnout chcete. Vaše orchideje konečně dokonale vykvetou a budou krásné. A to bez nutnosti používat chemii.