Copy
Recept Ořechové nepečené trubičky

Čas svátků už vidím na každém kroku a ani já jsem neodolala “upéct” něco nového, co jsem dosud ještě ani jednou nedělala. Trochu jsem se bála, jestli je budu umět oddělit těsto od formičky, ale šlo to bez problémů. Plnila jsem pouze šlehačkou, známá mi doporučila plnit salkovým krémem, tak příště určitě zkusím i s ním. Autor: Karambola

SUROVINY

Základ:

75 g mleté ​​vlašské ořechy

75 g moučkový cukr

75 g podrcené dětské kulaté piškoty

1 ks vejce

1 PL kakao

čokoláda na zdobení (i bílá, i tmavá)

Krém:

200 ml smetana ke šlehání

1 bal. ztužovač

2 PL moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Protože jsem je dělala poprvé, suroviny jsou uvedeny v poloviční dávce, jak bylo v originále. Vyšlo mi cca 20 trubiček, ale záleží na tom, jak velké máte trubičky, jak dlouhé je budete dělat a samozřejmě i jak vyválíte těsto.
  2. Ořechy, moučkový cukr a podrcené dětské kulaté piškoty smícháme v misce, přidáme vajíčko, kakao a vše spolu rukou smícháme. Vytvoříme kuličku, kterou vložíme mezi potravinářskou fólii a rozválíme na plát silný cca 0,5 cm.
  3. Přiložíme trubičku, změříme si kousek těsta, který budeme natáčet a nakrájíme.
Příprava receptu Ořechové nepečené trubičky, krok 1
Příprava receptu Ořechové nepečené trubičky, krok 2

4. Každou trubičku postavíme a necháme celou noc sušit při pokojové teplotě. Já jsem trubičky dělala večer, takže ráno jsem máčela v čokoládě a plnila krémem (smetanu jsem vyšlehala s cukrem a ztužovačem do tuhé šlehačky).

Příprava receptu Ořechové nepečené trubičky, krok 3

5. Nezapomeňte nejdříve obalit v čokoládě, počkat, dokud čokoláda ztuhne a až potom plnit. Skladujeme v chladničce nebo v komoře, kde je chladno.