Copy

Mnoho z nás touží mít krásnou, voňavou zahrádku plných léčivých bylin. Někdo si pozve odbornou firmu, jiný to zkusí se svým známým a někdo to udělá, jak se mu chce. Ono svým způsobem všechno je správně, pokud se dodrží několik základních pravidel. A to je: bylinky nepotřebují mnoho vody, potřebují dostatek místa, kvalitní půdu a rozhodně ne ostré sluníčko.  Bylinky tedy nemusíte pěstovat jen na zahrádce, jde to i na balkoně, či dokonce v bytě. Tak či tak, bylinková zahrádka vám poskytne nejen cenné vitamíny, ale i dobrou chuť připravených jídel a oživí váš domov. Zde je pár ukázek toho, v čem se dají pěstovat bylinky.

Velké zavařeninové sklenice

Máte doma pár velkých zavařeninových sklenic? Rozhodně nevyhazovat. Je to skvělá nádoba pro pěstování bylin. Nejenže má dostatek prostoru, ale taktéž uchovává teplo a rostlinám to napomáhá k rychlejšímu růstu. Navíc sklo je dekorační materiál, na který stačí něco krásného nakreslit (barvami na sklo) a úžasné skleněné bylinkové nádoby máte hotové.

PET láhve

Petku máte doma určitě každý. Z petek se dá vyrobit mnoho kouzelných dekorací. Od světla, po oblečení. A co si tak zavěsit petky na stěnu? Stačí si doprostřed udělat větší díru, do petky vsypat kvalitní hlínu, zasadit určitý druh bylinky a zavěsit na stěnu.

Šálky od čaje, kávy

Nechcete vyhazovat nadbytečné šálky od čaje, či kávy? Nemusíte. Tyto krásné nízké šálky jsou dokonalé pro růst vašich bylinek. Nejen že vám krásně a rychle porostou, ale i samotný šálek získá punc originality, nevšedního vzhledu. A věřte, že se nápad bude  líbit i vašim přátelům a rozhodně to taktéž vyzkouší.