Copy

Vzpomínáte si na dobu, kdy Vaše oblíbená rostlina vzkvétala stejně jako v květinářství? No, skoro jsme na to zapomněli … Staráme se o své rostliny, každodenně je živíme, ale stále nejsme spokojeni s jejich výslednými květy.

Proč někomu květiny kvetou a někomu ne?

Nedávno jsem navštívila dům mé kamarádky a její květiny byly opravdu úžasné, nebe na zemi. Bylo to opravdu neuvěřitelné. No, dnes Vám prozradím tento jednoduchý trik, který jsem se od své kamarádky dozvěděla, aby Vaše rostliny kvetly déle a lépe.

Jaké je tajemství skrývající se za prodloužením květenství?

Pokud chcete, aby Vaše rostliny a květiny vzkvétaly déle, zahradníci doporučují, abyste se jim věnovali a „krmili“ je především v období jejich prvních pupenů.

K tomuto tzv. „krmení“ Vám nejlépe poslouží ricinový olej. Tento olej způsobí, že růstový proces se prodlouží a květy budou ve výsledku mnohem krásnější. Koruna květiny bude mnohem větší a silnější.

Jak vyrobit tento zázračný roztok ricinového oleje?

  1. Přidejte 1 ČL ricinového oleje do 1 l vody.
  2. Uzavřete lahvičku a dobře protřepejte. Ricinový olej je totiž třeba rozpustit a dobře promíchat s vodou. Měl by být důkladně smíchán, aby se zabránilo spálení kořenů dané květiny.

Je třeba, abyste rostlinu roztokem zalili hned po smíchání oleje ve vodě. Nečekejte, až se olej dostane na povrch vody.

Pokud Vaše květina kvete jen jednou za rok, pak byste měli tuto metodu praktikovat jen jednou za rok. Pokud však Vaše rostliny kvetou každý měsíc, můžete je takto „krmit“ klidně každý měsíc.