Copy

Na internetu, v televizi a v knihách je v dnešní době nespočet receptů a rad do kuchyně. Každý má jistě nějaký svůj oblíbený recept, který si drží v tajnosti. Čas od času si každý z nás chce vyzkoušet uvařit nebo upéct něco nového. Právě k tomu jsou veřejně dostupné recepty skvělé. Jejich obrovské množství umí člověka ovšem zmást, že neví, co si vybrat. Pokud byste i vy chtěli vyzkoušet něco nového, ale nevíte, co si vybrat, máme pro vás tip na plněná kuřecí prsa. Báječná chuť a vůně tohoto pokrmu vás dokonale ohromí.

Ti na kuřecí kapsu

Máte-li rádi kuřecí maso, pak jste dnes na správném místě. Ukážeme vám, jak si vyrobit báječné a majestátně chutné jídlo z několika kuřecích prsou, trochy sýra, zakysané smetany a několika dalších ingrediencí. Možná si říkáte, co z toho může vzniknout za pokrm, nicméně jedno je jisté. Tato plněná kuřecí prsa si zamilujete.

Nutné ingredience

Nejedná se o žádný náročný recept, který byste nezvládli. Samozřejmě je k němu potřeba mít nějaké ingredience, protože bez nich by to nešlo. Nyní se tedy podíváme, co budete potřebovat. Nachystejte si: 4 kuřecí prsa, 250 g broskví, 150 g strouhaného sýra, 2 stroužky česneku, 3 polévkové lžíce kysané smetany, sůl, pepř a případně další oblíbené koření. Postup je následující a nemusíte se bát, že je nějak složitý. Zvládne to každý.

Příprava a pečení

Kuřecí prsa umyjte a po každé straně je nařízněte jako při přípravě klasické kapsy. Broskve nebo meruňky si nakrájejte na polovinu a do každé kuřecí kapsy umístěte 3 kousky. Vnější část masa namažte solí a pepřem. Nastrouhaný sýr smíchejte se smetanou, přidejte česnek a tuto směs vložte k broskvím. Kapsu zajistěte párátkem a pečte v troubě při 180 stupních po dobu 40 minut. Samozřejmě můžete doplnit o nějakou zajímavou přílohu, například brambory, rýže, hranolky. Dobrou chuť.