Copy

Smažený sýr si občas dopřeje každý z nás. Jak však docílit, aby během smažení sýr nevytekl na pánev? Přinášíme vám šikovné tipy, které vám pomohou s tímto, ale také s dalšími běžnými kuchyňskými problémy.

Dokonalé řízky i bez fritézy

2 hlavní zásady při obalování – do vajíček trochu piva a mouka na obalování polohrubá. Obalujeme následovně – do mouky, do vajíčka s pivem, zase do mouky, do vajíčka a až potom strouhanku. Takové jsou nafouknuté a měkoučké, že se začnou sbíhat sliny, jen je vidíte. Dělám to takto již 40 let a moje řízky jsou po celé rodině proslulé. Vždy jsou přesně stejné – šťavnaté, trojobal křupavý a krásně nafouknutý. Ještě musím dodat, že smažíme výlučně na vepřového sádla. Přeji vše dobré. 🙂

Bleskové brambory hotové za 5 minut – perfektní pro zaneprázdněné

Vše, co potřebujete je miska vhodná do mikrovlnky, trochu vody a brambory ve slupce. Brambory očistíme, vložíme do mísy a zalijeme trochou vody.

Přikryjeme fólií a dáme na 5 minut do mikrovlnky, to je všechno.

Brambory jsou perfektně měkké, stejně, jako kdyby jste uvařili klasickým způsobem.

Zachovejte chuť a šťavnatost česneku

Čerstvost a šťavnatost česneku uchováte pomocí soli. Dejte ho do dózy se solí a můžete skladovat klidně i rok, aniž by se změnila jeho chuť či šťavnatost.

Jak připravit řepu, aby měla nejvíce vitamínů

Podle odborníků na výživu a také lékařů je však červená řepa velmi léčivá i po tepelné úpravě – neplatí totiž, že teplo v ní zabije všechno dobré, musíte však vědět, jak ji upravit. Živiny je však třeba uchovat správnou přípravou . Platí, že nejvíce z červené řepy vytěžíte, pokud ji uvaříte celou ve slupce v tlakovém hrnci, nebo upečete v alobalu . Pokud ji oloupete před tepelnou úpravou, případně pečete bez ochranné vrstvy alobalu, přicházíte o množství cenných živin .

Citronová pochoutka na slavnostní stůl

Tuto citrónovou pochoutku miloval už panovník Mikuláš II. Pokud jste to ještě nezkoušeli, vřele doporučuji. Takové předkrm podáváme obvykle s alkoholickými nápoji. Jsou zde tři výrazné příchutě najednou: kyselá, sladká a hořká. Zkuste, pokud jste tento předkrm ještě předtím nevyzkoušeli. Všichni, kterým jsme ho nabídli, byli překvapeni, jak jednoduché, ale neobvyklé a chutné!

Potřebujete pouze tři přísady: citron, cukr krystalový (nebo práškový cukr) a káva (přírodní mletá káva). Citron (ideálně bio a dobře omytý) pouze nakrájíte na kolečka a uložíte na talíř. Posypeme krystalovým cukrem (nebo práškovým cukrem).

Pak přidáme kávu. Na rovnoměrné rozložení kávy používáme sítko.

Zde je výsledek:

Může to být i trochu jiné provedení. Polovinu plátky citronu posypeme cukrem, druhou – kávu.

Sýr vám nevyteče

Základem je koupit si dobrý sýr na smažení. To je takový, který má vyšší obsah tuku – minimálně 30%. Takové sýry jsou krémovější a mnohem lépe drží tvar.

Než se pustíte do obalování, vložte sýr na 10 minut do mrazáku . Po obalování se doporučuje dát ještě na pár minut do chladničky.

Při obalování tento krok určitě dodržte: sýr obalte 2x – máte tak jistotu, že vám nevyteče

Smažte VŽDY  až tehdy, když je olej dobře rozpálený . Sýr smažte asi 1 minutu z každé strany a následně osušte papírovým ubrouskem.

Další triky do kuchyně:

Aby mělo kuře zlatisú kůrku , podlévejte ho během pečení tmavým pivem – zároveň mu to dodá i na skvělé chuti.

Prasklé vejce vám během vaření nevyteče, pokud vodu osolíte .

Pokud se vám bábovka nedá vyklopit z formy , na chvíli obrácenou formou zabalíme do ručníku namočeného ve studené vodě.

Chcete, aby byl váš závin na povrchu zlatavý a krásně křupavý ? Není nic jednoduššího, před pečením ho jednoduše potřete žloutkem rozšlehaným s trochou mléka.

Pokud nechcete aby topinky – tedy smažený chlebíček, nenasáknou tolik tuku, postříkejte ho před pražením trochou vlažné vody . Bude chutnat ještě lépe a nebude takový mastný.

Pokud chcete, aby se s hmotou na přípravu játrové knedlíčky do polévky lépe pracovalo, nechte ji 1 hodinu odležet v chladničce.

Chcete nadýchanější palačinky ? Přidejte do těsta perlivou  minerálku nebo trochu rumu .

Aby se rýže nerozvařila, do vroucí vody přidáme lžíci citrónové šťávy nebo několik lžiček studeného mléka .

Chcete-li získat perfektně ušlehaný sníh , bílky musí být dobře vychlazené. V případě žloutků je situace opačná – vyhovuje jim pokojová teplota.

Zdroj:dobrenoviny.sk