Copy

Situace, kdy se vám neočekávaně nahlásí návštěva známe asi všichni. Celý den jste chtěli odpočívat, pustit se do dlouho odkládané činnosti nebo věnovat den jakékoliv jiné aktivitě než pečení. Návštěvu jste neočekávali, ale stejně byste ji rádi pohostili. Co si v takové situaci počít? Nebojte, i za krátkou chvíli můžete oslnit vaši návštěvu skvělým dezertem.

Dezert zvládne každý

Pokud na pečení moc nejste, nemusíte se ničeho bát. Příprava není vůbec složitá. Pokud už máte nějaké recepty za sebou, pak to pro vás bude úplná hračka. Dezert se sice skládá celkem ze 3 komponentů (korpus, krém a pěna), ale všechny jsou jednoduché a rychlé. Právě díky jednotlivým texturám je tak výjimečný a lahodný. Pusťte se tedy do přípravy.

Nejprve si připravte ingredience na korpus. Budete potřebovat 6 vaječných bílků, 6 lžic cukru, 3 lžíce mouky, 40 g kakaa a 2 lžičky prášku do pečiva. Bílky s cukrem vyšlehejte. Poté přidejte mouku smíchanou s kakaem i práškem do pečiva. Pečte na plechu vyloženým pečícím papírem při 180 stupních asi 10 minut.

Lahodný krém a lehká pěna

Mezitím co se vám bude péct korpus, můžete připravovat krém a pěnu. Budete potřebovat následující ingredience:

krém:

  • 600 ml mléka
  • 6 žloutků
  • 10 lžíce cukru
  • 1 krém nebo vanilkový pudink
  • 3 lžíce mouka
  • 250 g margarínu

pěna:

  • 500 ml šlehačka
  • kakao pro kropení

Krém připravíte tak, že v horkém mléku uvaříte puding. Postupně do něho přidávejte ostatní ingredience a pomalu míchejte. Díky tomu bude konzistence opravdu krémová a hustá. Takto připravený krém nechejte jen vychladnou a poté jej můžete nanést na také vychladlý korpus. Celý dezert dozdobte jen vyšlehanou šlehačkou a na úplný závěr posypte kakaem.

Výsledný dezert je ideální ke kávě pro vaše hosty nebo jako sladká svačinka třeba během víkendu pro vás a vaši rodinu. Díky tomu, že jeho přípravou nebudete trávit v kuchyni dlouhé hodiny, ho připravíte i na poslední chvíli při nečekané návštěvě, nebo kdykoliv na něj dostanete chuť.