Copy

Skleničky na víno nemusí sloužit pouze jednomu účelu. Během okamžiku z nich můžeme vykouzlit krásné originální svícny, které ozdobí okenní parapet či stůl. Stačí k tomu pouze vánoční dekorace, které máme doma běžně. Baňky, větvičky, jmelí a stužka. V lepším případě šišky, sušené ovoce a další podle možností a fantazie. No a samozřejmě zapomenout nesmíme na svíčky. Přináším pár nápadů, jak pomocí skleniček na víno vyčarovat pravou atmosféru Vánoc díky originálním svícnům, které si doma zvládneme vyrobit sami.

Romantická atmosféra vánoc

Sklenička na víno, mašlička, baňky a větvičky je vše, co budeme k výrobě tohoto svícnu potřebovat. Jestli si vyrobíme jeden, dva či pět takových krásných svícnů, záleží na počtu skleniček, kterými disponujeme. Velmi hezky vypadají nejen na stole či parapetu, ale také na polici u krbu nebo postavené na nábytku.

Pravý vánoční svícen

Skleničky na víno mohou být rozmanitých tvarů, velikostí a mnohdy bývají i barevné. Pokud jsou skleničky průhledné, vložíme pod ně baňky. Kolem svíčky zachytíme závěsnou vánoční ozdobu. Už stačí jen zapálit a užívat si tančící plamínky. Na plochu, kde budou skleničky umístěné, můžeme ještě položit vánoční ubrousek. Tím se dále umocní celé kouzlo.

Elegantní svícny na jídelní stůl

Dlouhá elegantní nožka skleničky, čajové svíce a pod skleničku vložíme buď jeřabiny, nebo zelenou větvičku s drobnou mašličkou. V tomto případě platí, že v jednoduchosti spočívá krása. Jídelní stůl už hraje barvami a je plný různých laskomin, talířů a příborů. Tady se hodí decentní svícen. Vycházet samozřejmě budeme z barev nádobí a samotného ubrusu tak, aby vše krásně ladilo. Tyto svícny si samozřejmě můžeme vyrobit nejen na Vánoce, ale také v jiné slavnostní dny. Jen změníme styl dekorace. Krásné tvoření přeji a spoustu úžasných nápadů.