Copy

Vždy když koupíme nový pár bot, nebo něco podobného najdeme v krabici i balíček se silikagelem. Mnoho lidí na světě tvrdí, že je zbytečný, dokonce toxický, ale rozhodně se mýlí. Ano, mají pravdu v tom, že je toxický, neměl by se sníst, protože obsahuje oxid křemičitý.
Budete však ohromeni, když vám řekneme, že silikagelu jsou extrémně užitečné, a že je můžete použít v podstatě na cokoli!

Jen si přečtěte následující článek a zjistíte o tom víc. Bude to znamenat jednu věc – příště, když si něco koupíte už silikagel nevyhodíte. Měli byste si ho odložit to sáček obsahující světle žluté nebo bílé granule.

Sáčky silikagelu jsou neškodné. Používají se k udržení svěžesti. Jsou určeny pro zadržování vlhkosti, aby se produkt nepoškodil při uskladnění.

Zde je pár skvělých tipů na domácí využití silikagelu
Můžete jej použít na záchranu vašeho mobilního telefonu. V případě, že vám mobil padl do vody, tak uložte pár sáčků silikagelu kolem něj a bude za krátký čas vysušený. Oxid křemičitý totiž vodu absorbuje. Tento postup lze opakovat bez problémů kdykoliv.

Nebo můžete sáčky s těmito granulemi uložit mezi vaše čisté oblečení.

Jak to funguje – takže sáčky se silikagelem dodají vašemu oděvních na dlouhou dobu čerstvou vůni. Oxid křemičitý bude chránit před vlhkostí.

Jednoduše uložte pár sáčků silikagelu do vaší tašky na věci na cvičení. Ty pohltí vlhkost z vašeho zpoceného oblečení. Vlhké prostředí umožňuje množení bakterií v tašce, což způsobuje nepříjemný zápach.

Tím, že silikagel tuto vlhkost vstřebá do sebe, zabrání množení bakterií a zanechá tak tašku čistou a bez zápachu.

Nebo můžete tyto sáčky použít k zachránění vaší kosmetiky. Pokud chcete, aby vám vydržela musíte ji uchránit před vlhkostí. Uložte sáčky s granulemi i do vaší kosmetické taštičky a problém bude vyřešen.

Opravdu doufáme, že byl tento článek pro vás užitečný a nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou.

Děkujeme vám a přejeme hezký den.