Copy

Pokud chcete, aby vaše rostliny rostly, sílily a produkovali mnoho plodů, postupujte podle těchto pokynů. Sami budete překvapeni jak se jim daří a nebudete stíhat sklízet úrodu.

Zaštipování pro 3x vyšší úrodu

Zaštipování okurek pomáhá rostlinám v růstu a zlepšuje kvalitu plodů. Nestříhejte však hlavní výhonek. Zastřihávejte boční výhonky za přibližně třetím listem.

Vyštipování při pěstování na síti

Pokud pěstujete okurky na síti tak při zemi až do výše 50 centimetrů vyštipujeme všechny vedlejší výhonky. Okurka nemá svlačcovitá lodyhu, ani úponky se na síť dostatečně neuchytí. Nezbytné je proto navádění rostlin do ok sítě, dokud nedosáhnou vrch konstrukce. Pak je vrcholky prohodíme na druhou stranu vodorovné laťky a necháme volné.

Zalévání

Ošetřování okurek je důležité, ale nezapomeňte na pravidelné zavlažování. Zejména pokud je dlouhé období bez srážek. Když okurky teprve klíčí, zalévejte obden. Později zalévejte každé tři dny.

Zapomeňte na chemii, toto je nejlepší výživa

1. Roztok s fermentovaným chlebem

Potřebujete 20 litrové vědro a 2 – 3 bochníky staršího chleba. Chléb natrhejte na kusy a zalijte vodou. Vědro odložte na teplé místo a nechte kvasit nejméně týden. Výsledný roztok nařeďte vodou a nalijte asi půl litru ke každému keři alespoň jednou týdně. Můžete používat od kvetení až po tvoření plodů.

2. Dřevný popel

Pokud začnou listy žloutnout, znamená to, že nemají dostatek draslíku. V takovém případě přidejte 2 šálky popela do 1 litru vařící vody a nechte stát 24 hodin. Popel je výborný i proti plísním.

3. Cibulové slupky

Vezměte si 10 litrový hrnec a vložte alespoň 4 vrstvy cibulových slupek. Pak nechte vařit. Vychladlým roztokem postříkejte rostliny.

4. Roztok mléka

Výbornou výživu také získáte smícháním vody a mléka v poměru 1: 1. Nalijte do rozprašovače a postříkejte všechny rostliny.