Copy

Ucpaný dřez rozhodně není nic příjemného. Pokud k němu dojde, nemusíte vždy volat instalatéra, protože většinou si pomůžete sami. A ani není nutné chodit do obchodu kupovat různé přípravy, jelikož to co funguje nejlépe, máte mnohdy doma, na očích. Jenom o tom dost možná vůbec nevíte. Podívejte se, jak se dá ucpaný dřez vyřešit.

Ocet se sodou a solí

Zajímavá kombinace, která umí doslova zázraky. Na ucpaný dřez budete potřebovat ½ šálku jedlé sody a ¼ šálku sody. Toto smíchejte a nasypte do odpadu. Potom vezměte asi 500 ml octu, který zahřívejte. Jakmile se začne vařit, rychle ho nalijte do odtoku. Jestli je to možné, ucpěte odtok, aby chemická reakce proběhla správným směrem – do potrubí. Potom nechte asi 30 minut působit a potom propláchněte.

Ocet se sodou

Pokud po ruce nemáte sůl, není třeba zoufat, jelikož na ucpaný odpad může fungovat i pouze ocet se sodou. Postup není opět nijak složitý. Jako první nalijte do odtoku zhruba 1 litr vroucí vody. Potom přidejte jeden šálek klasické jedlé sody. Dále už stačí stejný postup, jako v předchozím případě. Horký ocet a ucpání dřezu. Poté nechte působit, propláchněte a je hotovo.

Sůl

Třetí metoda se hodí, když máte po ruce jenom sůl a nic jiného. Potřebovat jí budete asi půl sklenice. Poté ji nasypte do odtoku. Mezi tím dejte vařit vodu, kterou následně nalijte do odtoku k soli. Nechte minimálně půl hodiny působit a potom propláchněte. Pokud je to nutné, opakujte ještě jednou.

Kousek plastu

Jdeme na jednu alternativní metodu, ke které bude potřeba kousek plastu. Je jedno, o jaký půjde a kde ho vezmete. Základem je jeho lehké nastřihnutí. Potom ho zasuňte do odpadu a lehce s ním pohybujte. Potom opatrně vyndejte. Nečistoty se zachytí a odpad bude opět dokonale čistý, jak potřebujete.

Kovové ramínko

Pokud ho nepoužíváte, použijte daný drát k tomu, aby se vám odpad povedlo prošťouchnout. Zde buďte velmi opatrní, jelikož chcete odpad uvolnit, ale zároveň nechcete poškodit potrubí. To by bylo podstatně větší katastrofou.

Zvon na odpady

Na závěr jedna známá klasika. I když se zvon na odpady používá stále méně, doporučujeme ho mít po ruce. To proto, že i s ním dojde k vyčištění ucpaného dřezu. A to díky metodě tlaku a podtlaku, která dokáže nečistoty v odpadu rozpohybovat.