Copy

Fajčenie je veľmi škodlivý zlozvyk, proti ktorému je naozaj ťažké skoncovať. Nikotín spôsobuje silnú závislosť a naše telo ho chce stále viac.

Keď prestaneme fajčiť, pociťujeme neznesiteľný diskomfort a abstinenčné príznaky. Fyzické príznaky začínajú ustupovať po 1. týždni, psychická závislosť ale trvá oveľa dlhšie.

Najnovšie výskumy preukázali, že stévia výrazne pomáha pri odvykaní od fajčenia a alkoholu.

Stévia patrí do čeľade Asteraceae a pochádza z Paraguaja. Kde sa už dlho používa ako prírodné sladidlo.

Rastlina blokuje signály vysielané do mozgu, zodpovedné za chuť na cigaretu alebo alkohol. To je dôvod, prečo sa v boji proti fajčeniu odporúčajú kvapky zo Stévie.

Keď máte chuť na cigaretu, jednoducho si nakvapkajte pár kvapiek na jazyk. Stéviu môžete kúpiť vo forme spomínaných kvapiek alebo prášku. 

Stévia je skvelý liek na cukrovku, vysoký krvný tlak a nadváhu. Vyživuje pokožku a pomáha liečiť akné a dermatitídu.

Pestovanie:

Stévia miluje vysoké teploty a veľa slnka. Najlepšie sa jej bude dariť v kvetináči s priemerom 30 cm. Rastlina by mala byť na teplom, slnečnom mieste. Polievajte ju vždy, keď uvidíte, že je pôda suchá. Nemala by byť tvrdá a ťažká, voda sa v nej musí slobodne dostať až ku koreňom. Aby sa v lete zabránilo vyschnutiu, odporúča sa mulčovanie. Rastlina môže dosiahnuť výšku až 1 m.

Na jeseň sú listy Stévie najsladšie

Odporúča sa ich zbierať pred kvitnutím rastliny.

Kvety sa zas odporúčajú strihať, aby sa podporil rast nových listov. Po zozbieraní listov ich vysušte a rozdrvte na jemný prášok (napríklad mažiarom).

-Prírodné sladidlo hotové.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: podaj.to