Copy

Nevím jak vy, ale já si  zimní období bez společnosti aromalampy neumím vůbec představit. Většinou do ní přidávám nějaký éterický olej (nejčastěji grep, pomeranč, mandarinku nebo vanilku), vosk jsem si zatím koupila asi dvakrát. Až mě jednoho dne napadlo, proč i ho nevyrobit doma?

K zimě prostě patří domácí pohoda, hřejivá deka a teplý čaj. K tomu už jen přidat nějakou pěknou knihu nebo třeba film. Že tomu ještě něco chybí? Co třeba nějaká krásná vůně? A nemusí to být nutně jen vanilkové rohlíčky. Vanilku si můžete nakapat i do aromalampy. Stejně jako další esenciální oleje, kterých máme v nabídce několik desítek. No a protože já bez aromalampy nedám v zimě ani ránu, řekla jsem si, že zkusím vyrobit vonný vosk. Řádně jsem ho otestovala a s výsledkem jsem spokojená. Takže se o něj  s vámi podělím. 

Vosk můžete do aromalampy dávat jak vcelku, tak ho do ní přidávat po kouscích. Určitě se ale vždy ujistěte, že v mističce nezůstala voda, protože vosk obsahuje olej, tak abyste se nezranili. Co se týče dávkování éterického oleje, zkoušela jsem nejprve 5 kapek, ale to k přebití vůně včelího vosku nestačilo. Optimální je tak 10-15 kapek (10 pro jemnější vůni, 15 pro výraznější).

Co si na vosk připravit?

  • 10 gramů včelího vosku (koupíte zde)
  • 1 polévkovou lžíci kokosového oleje (pořídíte tady)
  • špetku minerálního oxidu pro barvu (najdete tu)
  • 10-15 kapek ÉO (vyberte tady)
  • kádinku (máme zde)
  • formičku na muffiny

Jak vosk spatlat?

Nejprve si do čisté kádinky odměřte včelí vosk a dejte ho rozpustit do vodní lázně. Až se pěkně rozteče, přidejte kokosový olej a barvičku (pokud chcete vosk natónovat) a pořádně promíchejte, aby se oxid hezky rozpustil. Poté vypněte sporák, aby se směs zbytečně nepřehřívala a přidejte do směsi v kádince éterický olej. Dobře promíchejte a směs přelijte do připravené formičky na muffiny. Nechte ztuhnout. Hotový vosk pak jednoduše vložíte do mističky v aromalampě. 

A jak dlouho vám vosk vydrží? Pokud budete mít pří výrobě všechno pečlivě vydezinfikované, platí, že vám vydrží minimálně tak dlouho jako použitá surovina s nejkratší trvanlivostí.

Chcete si výrobu vosku do aromalampy usnadnit? Pořiďte si u nás v e-shopu tuhle šikovnou sadu, která obsahuje všechny potřebné suroviny.Ohodnoťte náš článek