Copy

Tento článek obsahuje skvělý recept na ty nejlepší zapečené brambory. Recept je velmi chutný a zároveň speciální. Vrstvené brambory si každý člověk hned zamiluje. Rychlý, snadný a vskutku opravdu moc dobrý recept nebudou milovat jen ti, kdož uvařené brambory ochutnají, ale i samotný kuchař, který je bude vařit, protože to pro něj nebude vůbec nijak složité a všichni mu to vychválí.

Složení zapečených brambor

Jak už jsme již zmínili, recept je velmi snadný a dá se i jednoduše připravit. Zvládne ho i mladý pubescent, který dostane na něco chuť, nebo si bude muset uvařit něco k jídlu, když rodiče nebudou doma. Pokrm je zcela osvěžující a proto:

  • Se dá podávat jako speciální jídlo
  • Nebo jenom k obědu či večeři

Jediné, co před začátkem vaření ještě potřebujete, kromě

přísad samozřejmě, je zapékací miska a připravit si příbor, který budete využívat k loupání brambor. Poté už jen stačí koupit několik brambor, sýr, máslo, mléko, mleté maso, sójovou omáčku a pár vajec. Dávkování přísad se neudává, protože je na každém, kolik toho chce uvařit, a tak si každý musí říct sám, kolik toho chce nebo potřebuje.

Příprava receptu

Hned ze začátku si musíte oloupat potřebné množství brambor. Pak je umyjte a dejte je vařit do hrnce s vodou tak, jak to děláte obvykle. Klasickým způsobem si připravte pyré s mlékem a máslem. Rozšlehejte brambory a přidejte cca půl šálku sýra. Pak všechnu bramborovou kaši společně se sýrem důkladně promíchejte. Vyklopte mleté maso z plastového obalu do misky a smíchejte ho se sójovou omáčkou. Na doplnění chuti můžete nastrouhat malou hlavičku cibule a přidat ji do mísy. Dejte na plech pečící papír a jídlo postupně vrstvěte. Nejprve vrstvu bramborové kaše a poté tenkou vrstvu masa a brambor. Takto vrstvěte, dokud vám směsi nedojdou. Končit byste ovšem měli bramborami. Nakonec rozklepněte vejce, smíchejte ho se strouhaným sýrem a jídlo na plechu polijte. Vložte do předehřáté trouby na 200° na 50 minut.