Copy
Recept Výborné KARPATY s kousky ovoce

Zákusky z odpalovaného těsta se řadí mezi nejnáročnější zákusky, ale z mého pohledu na nich není co zkazit. Třeba pouze dodržet postup a těsto se stále vydaří. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto (1 šálek = 200 ml):

200 ml voda

150 g máslo

1 šálek hladká mouka

2 lžíce kukuřičný škrob

2 lžíce vanilkový cukr

1/2 lžičky prášek do pečiva

1/2 lžičky sůl

5 ks vejce

Krém:

1 l mléko

300 ml šťáva ze zavařeného ovoce

10 lžic kukuřičný škrob

3 lžíce dětská krupice

3 ks žloutky

150 g hnědý cukr

3 ks bílky

1 bal. prášková želatina

3 lžíce likér

zavařené ovoce

Dále budeme potřebovat:

500 ml smetana ke šlehání

250 g bílý jogurt

6 lžic likér

6 lžic mléko

1 bal. prášková želatina

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. 200 ml vody zahřejeme, přidáme máslo a počkáme, dokud se rozpustí. Přidáme vanilkový cukr, sůl a mícháním necháme rozpustit.
  2. Pak přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kukuřičným škrobem. Důkladně mícháme na mírném ohni, dokud se hmota nezačne odlepovat od stěn hrnce. Když se hmota odděluje od stěn, hrnec odstavíme a necháme mírně vychladnout. Pak zašleháme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vymícháme.
  3. Připravíme si plech na pečení o rozměru 30 x 30 cm a dno vyložíme papírem na pečení. Vyšlehané těsto rozdělíme na polovinu a v tenké vrstvě naneseme jednu polovinu těsta na plech.
  4. Troubu vyhřejeme na 250 stupňů a vložíme plech s těstem. Teplotu hned stáhneme na 200 stupňů a pečeme dozlatova, cca 12 min. – sledujeme. Totéž opakujeme i s druhým těstem.
  5. Mléko smícháme s ovocnou šťávou, přidáme škrob, dětskou krupici, žloutky, cukr a důkladně promícháme, abychom neměli žádné hrudky. Na mírném ohni za stálého míchání uvaříme hustý pudink, který odstavíme a necháme mírně vychladnout. Želatinu připravíme podle návodu na obalu.
  6. V druhé misce vyšleháme bílky do tuhého sněhu a spolu se želatinou a likérem ho vmícháme do pudinku. Nakonec přidáme nakrájené ovoce a znovu promícháme. Navrstvíme na jeden plát upečeného těsta a pěkně uhladíme.
  7. Smetanu na šlehání vyšleháme do tuhé šlehačky a smícháme ji spolu s likérem, jogurtem a nabobtnánou želatinou, kterou jsme si připravili v mléce. Navrstvíme na pudink a pěkně uhladíme. Položíme druhý plát těsta a jemně rukama zatlačíme. Odložíme do chladničky ztuhnout a před podáváním vrch posypeme moučkovým cukrem.