Copy

Teplé letní měsíce přímo nahrávají ke konzumaci lehkých zeleninových pokrmů. Sezóna rajčat, okurek, paprik, dýní, lilků je v plné proudu, a tak je nasnadě si připravit chutný a rychlý oběd, nebo večeři z těchto druhů zeleniny. Máme pro vás skvělý tip na zeleninový salát s kuřecím masem, který vás přímo ohromí.

Jaké suroviny budete potřebovat k zhotovení salátu?

Než se pustíte do přípravy salátu, obstarejte si tyto ingredience:

  • 200 gramů smaženého kuřecího masa (z kuřecích prsou)
  • 400 gramů čerstvých lilků
  • 200 gramů čerstvých rajčat
  • 200 gramů bulharských paprik

Také budete potřebovat: 1 cibuli, 3 vařená vejce, 20 gramů čerstvých bylinek (zejména kopr a petržel), 150 gramů majonézy a 4 stroužky česneku. Také je zapotřebí připravit si marinádu na cibuli ze lžičky cukru, půl lžičky soli, lžíce octa a 200 mililitrů horké vody.

Jak postupovat při přípravě zeleninového salátu s kuřecím masem?

Kuřecí maso, ideálně prsa si okořeňte solí a pepřem, pak obalte klasicky v trojobalu (hladká mouka, vejce, strouhanka) a zhotovte řízek. Ten osmahněte na slunečnicovém oleji do zlatova z obou stran. Hotové smažené maso položte na savý papírový ručník a odsajte přebytečný tuk. Poté je potřeba si namarinovat cibuli, tu oloupejte, nakrájejte na menší kousky a vložte do hrnce. Následně k ní přisypte cukr, sůl, přilijte ocet a převařenou horkou vodu. Marinujte cibuli v nálevu alespoň pár hodin. Měla by být ideálně v chladu. K ruce si vezměte mezitím velkou mísu a vložte do ní omyté, očištěné a pokrájené papriky spolu s rajčaty. K zelenině přijde i na proužky, nebo kostičky nakrájený kuřecí řízek. Na závěr prolisujte do směsi i stroužky česneku, vložte namarinovanou cibuli a zakápněte majonézou. Promíchejte a podávejte vychlazené s čerstvým kusem pečiva (bagetou, rohlíkem, nebo houskou). Přejeme dobrou chuť!