Copy

Krásné a voňavé růže nemusí být jenom v květinářství nebo na velké růžové zahradě. Klidně si je můžete vypěstovat sami doma pomocí jednoduchého způsobu. Dokonce si ani nemusíte kupovat drahé růže, abyste je následně museli množit a řízkovat. Stačí si pořídit červenou řepu a vše vám půjde krásně a snadno. Nemusíte ani trávit dlouhé hodiny studováním materiálů, jak rostlinky řízkovat, protože s tímto návodem to zvládnete levou zadní. Pojďte se tedy s námi podívat na to, jak jednoduše vypěstovat krásné růže.

Řízkování, řízkování

Nejjednodušším způsobem, jak pěstovat doma růže, je namnožit její řízky. Růže jsou však velmi náladové rostliny, takže tento způsob šlechtění nemusí být vždy úspěšný. Řízky mohou vysychat z nedostatku vlhkosti nebo přebytku hniloby, aniž by vůbec zakořenily. Aby se tomu zabránilo, může pomoci obyčejná červená řepa.

Řepou na růži

Zahradnicí neustále hledají nové způsoby pěstování nádherné květiny zvané růže. Vyzkoušeli už mnoho různých materiálů a hnojiv, nicméně zjistili, že pomocí řepy může růže zakořenit a růst mnohem rychleji než v jiných případech. Řepa totiž obsahuje hodně živin a vlhkosti. Mladý kořen, který se teprve začíná tvořit, je chráněn před podchlazením a dalšími negativními vlivy. Pěstování růže v červené řepě je tak velmi snadné.

Návod na pěstování

Nejprve se musí připravit řízky, které jsou nejlepší ve chvíli, kdy růže kvetou. Neměly by se používat nezralé květiny nebo květy, které odkvetly, neboť jen zřídka zakoření. Délka rukojeti by měla být 15 až 20 cm. Uřízněte dolní řez 2 cm pod ostnem pod úhlem 45 stupňů. Nahoře stonek ořízněte 1 cm nad pupenem. Používejte nůžky a odstraňte spodní listy. Odřízněte kousek řepy a vložte do ní stonek růže do 3 cm hluboko. Řepu pak zasaďte, pravidelně zalévejte a během 3 týdnů budou první výsledky.