Copy

Máte rádi zeleninu a chtěli byste si ji vypěstovat sami doma? Jste bohužel odkázáni na nákup zeleniny v supermarketu, kde nevíte, odkud přesně zelenina pochází a jak dlouho k vám putovala? Chcete ušetřit na nákupu a rádi byste si vyzkoušeli vypěstovat zeleninu doma? Nemáte ovšem zahradu, takže vaše touhy jsou neuskutečnitelné? Vůbec nezoufejte, protože vám k tomu bude stačit obyčejný balkon. Pokud nemáte ani ten, požádejte nějakého kamaráda nebo známého s balkonem, zda byste si u něj mohli vyzkoušet jednu zajímavou metodu pěstování zeleniny. Možná ho to nadchne natolik, že to bude chtít vyzkoušet taky.

Na balkoně elegantně

Myslíte si, že na balkoně nejde nic vypěstovat? Dnes vás přesvědčíme o opaku. Lidé, kteří mají zahradu, na ní velmi často pěstují zeleninu, ovoce a další plodiny. Mají to rozhodně snadnější než lidé bez zahrady, nicméně se zahradou je také spousta starostí, které lidé s balkonem neznají. Pokud máte zahradu, jistě víte, jak dobře chutná ovoce či zelenina, které na ní vypěstujete. Co ale dělat tedy v případě, že máte jen balkon? Využijte skrytý potenciál PET lahví. Možná budete překvapeni, jak snadno se s nimi dají dělat zázraky.

Nástroje na přípravu

K přípravě této metody není potřeba žádných složitých nástrojů, materiálů nebo technik. Nebudete muset utrácet hromady peněz a ani trávit přípravou mnoho času. Vystačíte si s obyčejnými PET láhvemi, nožem, hlínou, vodou a lehkým štěrkem. Samozřejmě nesmíme zapomenout také na semínka nebo sazeničky rostlin. Nyní už jen zbývá podívat se na postup výroby, abyste mohli docílit skvělých výsledků.

Vyřízněte láhev

Plastovou láhev umyjte a odstraňte z ní nálepku nebo reklamní štítek. Načrtněte si, kde budete láhev řezat. Pomocí ostrého nože vyřízněte na jedné straně obdélník, ale buďte opatrní, abyste se neporanili. Z druhé strany vyřežte několik malých otvůrků, aby přebytečná voda mohla odtéct. Nasypte do láhve jemný štěrk a zeminu. Následně zasaďte a máte hotovo. Je to snadné, rychlé, levné a originální.