Copy
9 top receptů z kuřecích stehýnek, které se hodí na nedělní oběd!

Chutný nedělní oběd pro celou rodinu. Kuřecí stehna zvykneme připravit klasickým způsobem – a to pečením v troubě. Stehna se však dají připravit i na několik způsobů. Určitě vyzkoušejte nějaký recept z této sbírky.

1. Netradiční kuřecí stehýnka na zakysané smetaně

Klasické grilované kuřecí stehna snad zná každý. Já jsem tentokrát zvolila netradičnější způsob na jejich přípravu a zapekla jsem je se zakysanou smetanou. Byla to pro mě celková nová informace, že zakysaná smetana se dá zapéct, ale po vyzkoušení to bylo opravdu docela chutné. Určitě pro změnu se vyplatí vyzkoušet. U nás doma se určitě nepřipravovali naposled.

Recept najdete ZDE

2. Fofr oběd z tlakáče

Tento nápad vznikl v okamžiku, když jsem se zdržela ve městě, kde právě probíhal farmářský trh a já zjistila, že je fůra hodin. V hlavě mě šrotovalo, co bych tak rychle udělala. Manželem jsem byla pochválena. Nevěřil, že to stihnu tak rychle.

Recept najdete ZDE

3. Plněná kuřecí stehna

Plněné maso je u nás doma velmi oblíbené. Plním čímkoliv, co najdu v chladničce. Obvykle jsou závitky plněné tím, čemu končí spotřeba. Teď jsem spotřebovala otevřenou konzervu kukuřice, hub a hrášku. Tentokrát jsem nepoužila kuřecí prsa jako obvykle, ale kuřecí stehna. Jsou mnohem šťavnatější, ale zase si ptají více času na pečení nebo vaření jako kuřecí prsa. Tak je na vás, jaké maso si vyberete.

Recept najdete ZDE

, krok 1

4. Vynikající oběd z jednoho pekáče

Zapečené kuřecí nohy se zeleninou, bramborami a rýží. Vše připraveno v jednom pekáči.

Recept najdete ZDE

, krok 2

5. Pečená plněná vykostěná kuřecí stehna – fotopostup

Dnešní sváteční oběd ve znamení drůbeže. Pečená plněná vykostěná kuřecí stehna. Skutečně výborné jídlo. Jako přílohu se volila vařené brambory a zeleninu ze zahrady.

Recept najdete ZDE

6. ,,Líná,, kuřecí stehna z jednoho pekáče

Chcete mít navařené na celý den s jednoduchou přípravou jídla? Vyzkoušejte recept na kuřecí stehna z jednoho pekáče. Nezabere vám spoustu času a nebudete muset v tomto vedru stát u sporáku dlouhé hodiny. Můžete použít i kuřecí křidélka nebo prsa.

Recept najdete ZDE 

, krok 3

7. Kuřecí stehna na zelenině

Chutný oběd.

Recept najdete ZDE 

, krok 4

8. Pečená kuřecí stehna

Tradiční, chutné a hlavně jednoduché hlavní jídlo. Jakou přílohu preferujete při pečených kuřecích stehnech?

Recept najdete ZDE 

, krok 5

9. Kuře na másle a bramborová kaše

Klasické hlavní jídlo – kuře na másle a jako příloha vynikající a nadýchaná bramborová kaše.

Recept najdete ZDE 

, krok 6