Copy

Kto by neprepadol chuti maslových croissantov, ktoré sú vo vnútri tak lákavo voňavé a vláčne a na povrchu pri každom súste krehučké a chrumkavé?

Málokto odolá. Ak teda aj Vy dostanete chuť na maslové croissanty, ktoré sa rozplývajú na jazyku, nemusíte sa vypraviť rovno do Francúzska.

Predstavíme Vám dnes recept, podľa ktorého si croissanty môžete pripraviť. Nie je to žiadna veľká drina a nemusíte ani oplývať zvláštne zručnosťou.

Stačí len trocha času.

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

 • 350 ml mlieka
 • 50 g cukru
 • 14 g instantného droždia
 • 440 g hladkej múky
 • štipku soli
 • 340 g masla
 • 1 vajce na potretie

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Najskôr si pripravte kvások. Zmiešajte teda vlažné mlieko, cukor, droždie a uložte na teplé miesto. Až kvások vzíde, zmiešajte ho s múkou, soľou a vypracujte si veľmi hladké cesto. Lepšie Vám to pôjde s kuchynským robotom. Cestom dajte 10 minút odpočinku.
 2. Potom si pomúčite dosku a dajte na ňu cesto. Ak sa Vám cesto trochu lepí, je to v poriadku. Ak chcete, môžete pridať trochu múky a cesto ešte ďalej spracovať. Potom si vyvaľkajte obdĺžnik s hrúbkou približne 4 cm. Dajte vychladiť do chladničky zhruba na hodinu.
 3. Teraz je čas na trik s maslom. Vyberte ho z chladničky, obaľte v múke a bleskurýchle ho rozvaľkajte na placku, o niečo menší, než obdĺžnik cesta.
 4. Cesto vyberte z chladničky. Placku masla položte na okraj cesta. Najskôr preložte cesto bez masla cez maslo a potom aj jeho druhú časť. Ľahko pritlačte. Vzniknutý obdĺžnik z oboch kratších strán preložte dovnútra a zatvorte ako knihu. Cesto nechajte v chlade 20 minút odpočinúť.
 5. Po vybratí z chladničky cesto rozvaľkajte a ešte raz zopakujte celý predchádzajúci, skladacie proces. Potom cesto rozvaľkajte na tenký veľký obdĺžnik a rozdeľte si ho na dva menšie obdĺžniky. Zošikmenými rezmi potom urobte trojuholníky, na ktorých potom urobíte 2 cm zárezy na kratšej strane.
 6. Každý croissant rolujte od narezanej strany smerom k jeho špičke. Narezanú stranu pritom prstami roztiahnite a udržujte ďalej od seba. Dlaňou cesto stáčajte do ruličky. Plech si vyložíme papierom na pečenie a naskladajte naň croissanty. Môžete ešte chvíľu nechať kysnúť na teplom mieste. Croissanty, potreté rozšľahaným vajcom, dajte piecť do vyhriatej rúry a pečte pri 180 stupňoch dozlatista zhruba 15-20 minút.

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: receptneked.hu